Start nowej serii! Widzew Łódź pokonał u siebie Górnika Zabrze 3:1

Autor: widzew.com

2024-02-25 7:00

W dniu 25-02-2024 o godzinie 15:00 na stadionie Miejskim Widzewa w Łodzi odbył się mecz pomiędzy drużynami Widzew Łódź i Górnik Zabrze w ramach 22. kolejki Ekstraklasy. W tym spotkaniu Widzew Łódź zdobył 3 gole, natomiast Górnik Zabrze tylko 1.

Poprzednie mecze Widzew Łódź - Górnik Zabrze

W ostatnich trzech meczach między Widzewem Łódź a Górnikiem Zabrze padło łącznie 9 goli. Pierwsze spotkanie, które odbyło się na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu dnia 28 października 2022 roku, zakończyło się wynikiem 3:0 dla Górnika Zabrze. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Miejskim Widzewa Łódź w Łodzi dnia 13 maja 2023 roku i zakończył się wynikiem 2:3 dla Górnika Zabrze. Ostatnie spotkanie, które odbyło się na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu dnia 18 sierpnia 2023 roku, zakończyło się remisem 1:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Górnik Zabrze: 7, Widzew Łódź: 3

Przebieg spotkania

Druga połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Widzewem Łódź a Górnikiem Zabrze była prawdziwą emocjonującą przejażdżką dla fanów gospodarzy. Pomimo utrzymania przewagi z pierwszej połowy, Widzew musiał stawić czoła zmianom personalnym dokonanym przez trenera Górnika Zabrze. Jednak to gospodarze jako pierwsi zdobyli bramkę w drugiej części meczu, co tylko podgrzało atmosferę na stadionie. W kolejnych minutach gra była intensywna i pełna napięcia, a emocje osiągnęły zenit w końcówce spotkania. Ostatecznie to Widzew Łódź odniósł zwycięstwo, ustalając wynik na 3:1 dla siebie. To był prawdziwy festiwal piłki nożnej pełen emocji i niezapomnianych momentów dla fanów drużyny Widzew Łódź.

Pomeczowe podsumowanie

Przed meczem Górnik Zabrze zajmował 7. miejsce w tabeli, a Widzew Łódź 12. miejsce. Górnik Zabrze wygrał dotychczas 9 meczy, zremisował 5 i przegrał 7, co dało im łącznie 32 punkty. Natomiast drużyna Widzewa Łodzi wygrała 7 meczy, zremisowała 4 i przegrała 10, co dało im sumę punktów wynoszącą 25. W meczu pomiędzy tymi drużynami zwyciężył Widzew Łódź, zdobywając tym samym 3 punkty. Po dodaniu tych punktów aktualna suma punktów dla obu drużyn wynosi: Widzew Łódź - 28 oraz Górnik Zabrze - 32.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

W kolejnych meczach obydwóch drużyn, Widzew Łódź zmierzy się z Śląskiem Wrocław, a Górnik Zabrze spotka się z Jagiellonią. Mecz pomiędzy Widzewem Łódź a Śląskiem Wrocław odbędzie się 2 marca 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu. Natomiast spotkanie Górnika Zabrze z Jagiellonią rozpocznie się o godzinie 15:00 tego samego dnia na stadionie Im. Ernesta Pohla w Zabrzu.