Tylko w Polsce jest tak gorąco? Na północy Europy spadł już pierwszy śnieg

i

Autor: Pixabay.com

Pogoda

Tylko w Polsce jest tak gorąco? Na północy Europy spadł już pierwszy śnieg

2023-09-22 9:52

Tegoroczny wrzesień w Polsce jest bardzo ciepły. Na pewno nie sprawia, że zaczynamy myśleć o ziemie. Jednak, nie wszędzie tak to wygląda. Na północy Europy pojawił się już pierwszy śnieg, który przykrył zielone drzewa.

Polski wrzesień utrzymuje letnią aurę. Na pewno nie jest zalążkiem do zimy. Jednak wcale nie tak daleko naszych granic sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Jak czytamy na fakt.pl, na północy Szwecji spadł już pierwszy śnieg. W okolicach miejscowości Kiruna na ulice wyjechały już pługi śnieżne, a mieszkańcy musieli odgarniać drogi i samochody, aby dojechać do szkoły czy pracy. To zjawisko musiało zdziwić Szwedów, ponieważ śnieg przykrył drzewa, na których znajdują się jeszcze zielone liście.

Na Szwecji się nie skończy. Według prognoz, które przekazuje fakt.pl, w najbliższym czasie śnieg ma się pojawić również w północnej Finlandii i północno-zachodniej Rosji. Można się spodziewać warstwy śniegu od 5 cm do nawet 30 cm.

W Polsce sytuacja diametralnie się różni. Wrzesień rozpieszcza nas wysokimi temperaturami. Prognozy długoterminowe przewidują spadek temperatur, jednak daleko im będzie do sytuacji, która wystąpiła w Szwecji.

Lekcja w Zielonej Klasie w Mini ZOO w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE