Trwa wspinaczka w górę tabeli. Łodzianki przedłużają serię

Autor: Facebook ŁKS Commercecon Łódź

2023-11-20 9:55

Może ostateczny rezultat na to nie wskazuje, ale emocji nie brakowało. ŁKS Commercecon Łódź pokonuje Stal Mielec 3:0, ale zespół gości też miał swoje momenty. Kolejne zwycięstwo przedłuża serię ligowych zwycięstw łodzianek.

Dla klubów sportowych gra na kilku frontach nigdy nie jest łatwa. Zwłaszcza gdy trzeba ze sobą łączyć Ligę Mistrzyń i TAURON Ligę, która stoi na naprawdę wysokim poziomie. Okazało się to ogromnym wyzwaniem nawet dla mistrzyń Polski. W pierwszych czterech ligowych meczach udało się wygrać tylko raz. W pierwszej kolejce Ligi Mistrzyń również należało uznać wyższość rywalek. Jednak, od kilku tygodni zauważamy poprawę gry siatkarek ŁKS Commercecon Łódź. Mistrzynie zdobyły pierwsze punkty w europejskim pucharze, a w lidze są niepokonane od czterech spotkań. Tę serię przedłużyły w ostatnim meczu ze Stalą Mielec.

Łodzianki szybko rozpoczęły zdobywać punkty w poprzednim meczu. Już na samym początku odskoczyły rywalkom na 6 punktów. Z czasem powiększała się coraz bardziej. Przeciwniczki z Mielca tylko co jakiś czas zdobywały pojedyncze punkty. Ostatecznie set skończył się wysoką wygraną 25:13.

Początek drugiej części był przeciwny do poprzedniej. To zespół gości zaczął szybko punktować, co dało im przewagę 6:15. Na szczęście, łodzianki to zbyt doświadczone zawodniczki, aby się podłamać. Szybko przeszły do ataku, a to pozwoliło im się „zbliżyć” do przeciwniczek. Doprowadziły do wyniku 18:17 i starały się unikać większych błędów. Ostatecznie wygrały 25:21.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia ŁKS-u, drugi od szaleńczych ataków Stali Mielec, więc początek trzeciego był bardzo wyrównany. Przez dłuższą chwilę żaden zespół nie był w stanie zapewnić sobie wyraźnej przewagi, która zapewniłaby spokój. Ta przyszła w samej końcówce, dzięki czemu łodzianki wygrały 25:21.

Ostatecznie ŁKS Commercecon Łódź zwyciężył 3:0 (25:13, 25:21, 25:21).