Edukacja

Najlepsze licea ogólnokształcące w woj. łódzkim [RANKING LICEÓW 2023]

2024-01-10 15:33

Najlepsze liceum ogólnokształcące w woj. łódzkim to Publiczne LO Politechniki łódzkiej – wynika z najnowszego rankingu magazynu Perspektywy. W skali całego kraju najlepsze łódzkie liceum zajmuje dopiero 14. miejsce. Wśród 10 najlepszych liceów w regionie jest aż 8 szkół z Łodzi oraz po jednej ze Skierniewic i Piotrkowa Tryb.

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące w województwie łódzkim. Magazyn Perspektywy już po raz 25. opublikował ranking najlepszych szkół średnich. W tegorocznym rankingu zostały uwzględnione licea, w których maturę w maju 2022 r. zdawało minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów:

  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 proc.)
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.)
  • sukcesy w olimpiadach (25 proc.)

W rankingu Perspektyw 2023 za najlepsze liceum ogólnokształcące w Polsce po raz trzeci z rzędu uznano XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Podium uzupełniają V LO im. Augusta Witkowskiego z Krakowa oraz XIII LO ze Szczecina. Najlepsze łódzkie liceum - Publiczne LO Politechniki Łódzkiej – sklasyfikowano na 14. miejscu w Polsce.

Liceum Politechniki Łódzkiej wyprzedziło w woj. łódzkim Publiczne LO UŁ im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata oraz I LO im. Mikołaja Kopernika, które w ubiegłym roku dzierżyło tytuł najlepszej szkoły w regionie. Ranking najlepszych szkół średnich w woj. łódzkim znajdziecie w poniższej galerii.

NAJLEPSZE LICEA W WOJ. ŁÓDZKIM – RANKING PERSPEKTYWY 2023

Kierowca BMW uciekał przed policją. Pościg krakowskich służb