seniorzy

i

Autor: Pexels

seniorzy

Ten kraj to prawdziwy raj dla emerytów! Seniorzy chętnie się tam przeprowadzają

2024-02-06 14:53

Emerytura to dla wielu osób nowy rozdział w życiu, pełen możliwości do realizacji pasji, wypoczynku i podróży. Niektórzy wybierają nawet zmianę kraju zamieszkania. Coraz więcej seniorów znajduje swoje miejsce pod słońcem w Portugalii, która staje się ich wymarzonym azylem. Co przyciąga ich do tego kraju? Oto wyjaśnienie.

Najlepsze kraje dla emerytów. Gdzie seniorom żyje się najlepiej?

Kilka miesięcy temu opublikowano ranking 10 krajów najlepszych dla emerytów. Dane uzyskano z Globalnego Indeksu Emerytur i obejmuje on 44 kraje z całego świata, które badane są pod kątem tzw. bezpieczeństwa emerytalnego. Na ocenę każdego państwa składa się aż osiemnaście czynników, które wpływają na komfort życia osób po 60. roku życia.

Gdzie osobom starszym żyje się najlepiej? Oto ranking:

  1. Norwegia
  2. Szwajcaria
  3. Islandia
  4. Irlandia
  5. Australia
  6. Nowa Zelandia
  7. Luksemburg
  8. Holandia
  9. Dania
  10. Czechy

Seniorzy masowo wyjeżdżają do Portugalii. "Raj dla emerytów"

W ostatnim czasie jednak dużą popularnością wśród emerytów cieszy się Portugalia. Dziennik "De Standaard" opublikował dane, z których wynika, że w ciągu dziesięciu lat liczba belgijskich emerytów w Portugalii wzrosła ponad pięciokrotnie.

Dlaczego Portugalia jest tak lubiana przez seniorów?  Wpływa na to nie tylko pogoda, ale przede wszystkim korzystny dla zagranicznych emerytów system podatkowy, który wprowadzono w Portugalii 14 lat temu. Od tego czasu Belgowie, ale również wielu Niemców, Holendrów, Brytyjczyków i Skandynawów po zakończeniu kariery zawodowej przeniosło się właśnie do tego kraju.

Listen on Spreaker.