Tirem WJECHAŁ W DOM! Groźny wypadek w Białej Rawskiej. Kierowca miał dużo szczęścia

2021-03-22 10:23
Tirem wjechał w dom
Autor: mat. policji

Dramatyczny wypadek w Białej Rawskiej, na drodze wojewódzkiej W725. W nocy z niedzieli na poniedziałek (21=22 marca), potężna ciężarówka wypadła z drogi i wjechała w dom. Jedna ze ścian budynku została całkowicie zniszczona. Podobnie kabina samochodu ciężarowego. Utrudnienia na drodze trwały przez kilka godzin.

Wypadek miał miejsce około 2 w nocy.

- Kierujący tirem na zakręcie wypadł z drogi i wjechał w budynek mieszkalny - informują policjanci. - Poważnemu uszkodzeniu uległa konstrukcja obiektu. Samochód zniszczył całkowicie jedną ze ścian domu.

Na szczęście, w wypadku nikt nie odniósł obrażeń. Budynek jest niezamieszkały, dużo szczęścia miał również kierowca. Mimo tego, że kabina ciężarówki została zmiażdżona, 26-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku!

Wyciąganie ciężarówki z budynku trwało kilka godzin. Przez ten czas, na W725 w Białe Rawskiej występowały utrudnienia w ruchu.

- Policjanci ustalili, że przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a w konsekwencji utrata panowania nad pojazdem - czytamy w policyjnym komunikacie. - Warunki atmosferyczne były niekorzystne, jednak to nie zwalniało 26-letniego kierowcy ciężarówki od zachowania wymaganej ostrożności i dostosowania prędkości zarówno do przepisów, jak i panujących warunków.

26-latek został ukarany mandatem w wysokości 400 zł, dostał także sześć punktów karnych.

Raport z anteny 19.03.2021, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE