Tirem wjechał w dom

i

Autor: mat. policji

Tirem WJECHAŁ W DOM! Groźny wypadek w Białej Rawskiej. Kierowca miał dużo szczęścia

2021-03-22 10:23

Dramatyczny wypadek w Białej Rawskiej, na drodze wojewódzkiej W725. W nocy z niedzieli na poniedziałek (21=22 marca), potężna ciężarówka wypadła z drogi i wjechała w dom. Jedna ze ścian budynku została całkowicie zniszczona. Podobnie kabina samochodu ciężarowego. Utrudnienia na drodze trwały przez kilka godzin.

Wypadek miał miejsce około 2 w nocy.

- Kierujący tirem na zakręcie wypadł z drogi i wjechał w budynek mieszkalny - informują policjanci. - Poważnemu uszkodzeniu uległa konstrukcja obiektu. Samochód zniszczył całkowicie jedną ze ścian domu.

Na szczęście, w wypadku nikt nie odniósł obrażeń. Budynek jest niezamieszkały, dużo szczęścia miał również kierowca. Mimo tego, że kabina ciężarówki została zmiażdżona, 26-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku!

Wyciąganie ciężarówki z budynku trwało kilka godzin. Przez ten czas, na W725 w Białe Rawskiej występowały utrudnienia w ruchu.

- Policjanci ustalili, że przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a w konsekwencji utrata panowania nad pojazdem - czytamy w policyjnym komunikacie. - Warunki atmosferyczne były niekorzystne, jednak to nie zwalniało 26-letniego kierowcy ciężarówki od zachowania wymaganej ostrożności i dostosowania prędkości zarówno do przepisów, jak i panujących warunków.

26-latek został ukarany mandatem w wysokości 400 zł, dostał także sześć punktów karnych.

Raport z anteny 19.03.2021, godz.10