Szykuje się rewolucja w lotnictwie! Z Londynu do Nowego Jorku nawet w 80 minut!

2022-10-05 14:42
Samolot
Autor: Unsplash

Hiszpański inżynier zaprojektował naddźwiękowy samolot pasażerski, który będzie mógł pokonać dystans z Londynu do Nowego Jorku zaledwie w 80 minut. Jest to prawdziwa rewolucja w lotnictwie, która ucieszyłaby szczególnie tych, którzy boją się lub nie lubią pokonywać wielogodzinnych dystansów samolotem.

Hyper Sting, czyli samolot przyszłości 

Hiszpański inżynier Oscar Viñals zaprojektował naddźwiękowy samolot pasażerski o nazwie Hyper Sting, który ma być prawdziwą rewolucją w lotnictwie. Stalowy ptak ma mieć blisko 100 metrów długości i będzie mogł zabrać na swój pokład od 130 do 170 pasażerów. Projektant wierzy, że jego koncepcja jest możliwa do zrealizowania ze względu na postęp technologiczny najprawodpodobniej w ciągu najbliższych 10 lat.

Z Londynu do Nowego Jorku nawet w 80 minut!

Jak tłumaczy twórca projektu, samolot będzie się mógł poruszać z prędkością ponad 4 tysięcy kilometrów na godzinę. Oznacza to, że odległość z Londynu do Nowego Jorku mógłby pokonać w zaledwie 80 minut. To znakomita informacja dla osób ceniących swój czas, a także tych, którzy boją się długich podróży samolotem. Chociaż, biorąc pod uwagę prędkość, wycieczka może być również pełna adrenaliny. 

Następca słynnego Concorda

Tym samym Hyper Sting zostałby godnym następcą słynnego Concorda, który poruszał się z prędkością do 2 tysięcy kilometrów na godzinę. Jak jednak zapewnia autor nowego projektu, jego samolot byłby jednak nie tylko szybszy, ale także bardziej ekonomiczny. Hyper Sting ma generować dużo mniej hałasu i zanieczyszczeń. 

Jak sektor usług radzi sobie z podwyżkami? Zapytaliśmy przedsiębiorców

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE