W Krakowie brakuje egzaminatorów na prawo jazdy. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego szuka chętnych

i

Autor: Pixabay W Krakowie brakuje egzaminatorów na prawo jazdy. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego szuka chętnych

Strajk WORD. Jak sytuacja wygląda w regionie łódzkim?

2022-09-12 14:14

12 września 2022 roku w całym kraju pracownicy WORD rozpoczęli kolejne strajki. W województwie łódzkim problem z egzaminami na prawo jazdy jest między innymi w Łodzi czy w Sieradzu. W najbliższych dniach najprawdopodobniej do protestów ma również dołączyć WORD w Skierniewicach i w Piotrkowie Trybunalskim.

Strajk WORD. Czego domagają się egzaminatorzy?

Środowisko egzaminatorów na prawo jazdy domaga się zmiany systemu i poziomu wynagradzania oraz uzyskania przez egzaminatorów pełnej niezależności w zakresie wyniku egzaminu. Protestujący domagają się też takich zmian w systemie egzaminowania, które podniosłyby poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo, chcą zmiany systemu koordynacji i komunikacji w ramach wymiany informacji, oceny sytuacji i procedowania zmian w procesie legislacyjnym pomiędzy środowiskiem egzaminatorów a Ministerstwem Infrastruktury.

W związku z tym od miesięcy wciąż organizowane są strajki. A ponieważ nic się nie zmienia, w wielu miejsach odwoływane są egzaminy na prawo jazdy. 

Wjechał autobusem miejskim do rowu. Kierowca był kompletnie pijany

Pracownicy WORD dziś znów nie pojawili się w pracy

W poniedziałek 12 września 2022 roku egzaminatorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego znów przystąpili do strajku. W województwie łódzkim największe utrudnienia występują między innymi w Łodzi i Sieradzu.  W związku z tym odwoływane są egzaminy czy nauki jazdy. Na 19 łódzkich egzaminatorów, pracowały dziś zaledwie 4 osoby. Dodatkowym problemem jest również to, że do protestów dołączyli również pracownicy biurowi. 

Podobnie sytuacja wygląda w Sieradzu, gdzie do pracy również przyszło 4 pracowników. W większości przypadków, nieobecni wysłali zwolnienia lekarskie, obowiązujące do końca tego tygodnia. 

Dyrektor łódzkiego WORD obawia się, że do protestu w najbliższych dniach mogą dołączyć także ośrodki w Piotrkowie Trybunalskim i Skierniewicach.