Trwa wielkie pozimowe  sprzątanie

i

Autor: EP

Wielkie sprzątanie na Piotrkowskiej. "Nie chcemy, by łodzianie i goście musieli brodzić w piachu" [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-03-03 20:43

Choć do kalendarzowej wiosny zostało jeszcze trochę czasu, na Piotrkowskiej już teraz rozpoczęły się wiosenne porządki. W ruch poszły szczotki i silny strumień wody. Po reprezentacyjnej ulicy Łodzi jeździ ekipa, która zmywa zimowy brud, a specjalna maszyna czyści nawierzchnię. Efekty tej pracy można zobaczyć gołym okiem!

W tym roku wiosenne porządki na Piotrkowskiej zaczęły się wcześniej niż zwykle.

- Pogoda nam sprzyja, sprzyja też spacerom. Na Piotrkowskiej jest dużo ludzi, oczywiście w reżimie sanitarnym, stąd też pomysł by przyśpieszyć konkretne działania. Nie chcemy by łodzianie i goście musieli brodzić w tym pozimowym piachu - mówi menadżer ulicy Piotrkowskiej Piotr Kurzawa.

Od kilku dni specjalna maszyna jeździ po Piotrkowskiej. Na ponad dwukilometrowym odcinku od Piłsudskiego i Mickiewicza do Placu Wolności będzie pracowała codziennie.

- Sprzątanie Piotrkowskiej jest podzielone na kilka etapów Najpierw musimy bardzo starannie spłukać każdy metr a nawet centymetr kwadratowy nawierzchni, żeby usunąć te zaschnięte elementy piachu, później trzeba to starannie pozamiatać: robi to specjalna maszyna ze szczotkami i na koniec trzeba naszą Piotrkowską umyć - mówi Kurzawa.

Czy widać już efekty sprzątania?

Łodzianie zapewniają, że tak.

- W porównaniu do innych rejonów Łodzi na Piotrkowskiej jest naprawdę czysto. Na naszej Pietrynie już zdecydowanie widać wiosnę, błyskawicznie znika brud. To jest reprezentacyjna ulica Łodzi i ona powinna zawsze być wysprzątana - mówią mieszkańcy.

Pozimowe sprzątanie na Piotrkowskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE