Siatkówka w Łódzkiem. Jak poradzili sobie ŁKS i Skra?

Autor: Facebook PGE Skra Bełchatów/ Facebook ŁKS Commercecon Łódź

2023-02-06 11:47

Siatkówka w woj. łódzkim przynosi wiele emocji. Na pewno zadowoleni są kibice z Łodzi, ponieważ siatkarki z ŁKS-u nadal są niepokonane w lidze, gdzie prezentują się fenomenalnie. W gorszych nastrojach są kibice Skry Bełchatów, która kontynuuje fatalną serię porażek.

Łodzianki nadal niepokonane

W Łodzi bez zmian. Zespół ŁKS-u nadal niepokonany. Tym razem siatkarki uporały się z zespołem MKS Kalisz. Grające u siebie łodzianki w pierwszym secie pokazały swoją dominację. Pierwszy set wygrały aż 25:11. Zespół z Kalisza starał się podjąć walkę w kolejnych częściach spotkaniach. Mimo nieco lepszej gry i większej ilości punktów, nadal nie udało się zagrozić łodziankom. Kolejne sety ŁKS wygrał 25:20 i 25:23.

Fatalna seria w Bełchatowie

Znacznie gorzej prezentują się siatkarze PGE Skry Bełchatów. Od wielu spotkań nie potrafią przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mimo zmiany trenera nie udało się poprawić gry. W minionej kolejce przegrali na wyjeździe z zespołem Ślepsk Malow Suwałki. Najgorszy był pierwszy set. Zespół z Suwałk wygrał go 25:20. W drugim było znacznie lepiej. Bełchatowianie przez pewien czas prowadzili w nim czterema punktami, ale gospodarze wyrównali i doprowadzili do gry na przewagi, ostatecznie wygrywając 28:26. Zawodnicy Skry po tak emocjonującym secie trochę opadli z sił i w ostatniej części nie byli w stanie stawić oporu, przegrywając ją 25:22.