muzyka

i

Autor: Pixabay.com

Quiz

Czy rozpoznasz wykonawcę po tytule piosenki? Sprawdź się w arcytrudnym quizie

2024-03-24 17:16

Dźwięki muzyki towarzyszą nam codziennie, poprawiając nastrój podczas dojazdu do pracy, podróży czy po prostu chwil relaksu. Również na imprezach nie brakuje głośników odtwarzających najpopularniejsze hity. Czy uważasz się za konesera muzyki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym trudnym quizie obejmującym różne rodzaje przebojów. Przed tobą prawdziwe wyzwanie!

Jak powstała muzyka?

Muzyka towarzyszy nam od zawsze. Zgodnie z przekazami biblijnymi twórcą muzyki był Jubal. W Księdze Rodzaju określany jest jako przodek wszystkich tych, którzy grają na flecie lub lirze i jest jedynym twórcą muzyki wymieniany przed Potopem. Natomiast wedle mitologii rzymskiej za wynalazcę muzyki uważa się Merkurego, który to zgodnie z wierzeniami zrobił lirę ze skorupy żółwia. Niestety, naukowcy dokładnie nie są w stanie określić, w jaki sposób i kiedy miało miejsce powstanie muzyki, jednak wiadomo na pewno, że historia muzyki sięga już czasów prehistorycznych. Prawdopodobnie za sprawą śpiewania, które relaksowało i dodawało otuchy.

A ile obecnie mamy gatunków muzyki rozrywkowej? Okazuje się, że aż 1264! Według licznych statystyk, najpopularniejsze wśród odbiorców jest oczywiście pop, rock, dance, electronic, house, hip-hop, rap, trap, classical, opera, soul, blues, R&B i metal.

Czy rozpoznasz wykonawcę po tytule piosenki?

Przygotowaliśmy dla was specjalny quiz. Uwaga, nie będzie łatwo. Jeśli jednak odnajdujesz się w każdym rodzaju muzyce, musisz koniecznie sprawdzić swoją wiedzę!

Arcytrudny quiz muzyczny. Czy rozpoznasz wykonawcę po tytule piosenki?

Pytanie 1 z 10
"Free Fallin" śpiewał...
Dawid Kubacki złotym medalistą Igrzysk Europejskich

Meet at Rift w EC1. Wielkie wydarzenie poświęcone graczom

Listen on Spreaker.