Remont skrzyżowania Kilińskiego-Przybyszewskiego. Łodzianie czekali na to od 30 lat! [ZDJĘCIA]

2021-03-24 13:23
remont skrzyżowania Kilińskiego i Przybyszewskiego
Autor: GM

Było to jedno z najbardziej niebezpiecznych i zaniedbanych skrzyżowań w Łodzi. Po 30 latach - wreszcie doczekało się generalnego remontu. Rozpoczęły się prace budowlane na torowisku Kilińskiego i Przybyszewskiego. Drogowcy zdejmuje tory, jednak jest to dopiero przygotowanie do właściwego startu potężnej inwestycji.

Wreszcie rozpoczął się remont skrzyżowania Kilińskiego-Przybyszewskiego! Mieszkańcy zgodnie wspominają, że strach było tamtędy jechać autem czy tramwajem.

– Tu się zawieszenia rwały, urywało się rury wydechowe, miski olejowe, to był koszmar. A jak się jechało tramwajem, to mało co łepetyny nie urwało.

- Teraz po ul. Kilińskiego jeździ komunikacja zastępcza. Drogowcy usuwają stare torowisko i wkrótce będą kłaść nowe tory. Już po remoncie komunikacja miejska będzie kursować inaczej - zapowiada rzeczniczka łódzkiego MPK Agnieszka Magnuszewska. – Tramwaje powrócą wyłącznie na ul. Przybyszewskiego. Nie będzie żadnych skrętów z ul. Kilińskiego, a linia nr 1 nie powróci na ul. Kilińskiego i nie będzie kursowała do dworca Łódź Chojny.

- Skrzyżowanie Kilińskiego / Przybyszewskiego zostało zaplanowane do przebudowy w ramach dużego unijnego projektu w którym zmieni się również cała ul. Przybyszewskiego od placu Reymonta do Rydza-Śmigłego - informuje Urząd Miasta Łodzi. - Tak duże inwestycje wymagają wielu przygotowań zanim wkroczą w fazę realizacji. Dlatego, aby zapewnić kursowanie tramwajów wykonany zostanie doraźny remont polegający na ułożeniu nowego torowiska na wprost przez skrzyżowanie w ciągu ul. Przybyszewskiego. Zapewni to kursowanie tramwajów na głównym ciągu komunikacyjnym do czasu przebudowy całego skrzyżowania, które zaplanowane jest na przyszły rok.

Raport z anteny 24.03, godz.10
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE