Rossmann Run 2022. To już 19. Bieg Ulicą Piotrkowską! Zobacz ZDJĘCIA i WIDEO

2022-05-29 11:57
Rossmann Run 2022
Autor: Michał Dąbrowski

Punktualnie o godz. 19 ruszyli w dziesięciokilometrową trasę uczestnicy 19. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2022. Pogoda nie zniechęciła biegaczy.

Uczestnicy biegu - ok. 4 tys. zawodników - wystartowali z ul. Piotrkowskiej. Miejsce startu znajdowało się przy Ogrodach Geyera. Tam również zlokalizowane zostało miasteczko biegowe. Choć pogoda w sobotę, 28 maja, nie rozpieszczała - nie zniechęciło to zawodników do licznego uczestnictwa w imprezie.

- Bieg Piotrkowską to nie tylko jeden dzień - mówił nam jeden z zawodników. - To cały rok przygotowań i ciężkiej pracy.

Bieg na dystansie 10 kilometrów to najpopularniejsza łódzka impreza biegowa. Każdego roku przyciąga coraz więcej zawodników. Tym razem, miejsce startu wróciło na Piotrkowską. Jak podkreślają organizatorzy, czyni to rok 2022 rokiem szczególnym.

- Wracamy na Pietrynę! - czytamy na stronie Rossmann Run.

W ostatnich latach zlokalizowane było przede wszystkim w okolicach Starego Rynku, przy ulicy Nowomiejskiej. Podczas remontu ulicy Piotrkowskiej zawodnicy startowali z ulicy Zachodniej, a finiszowali w Rynku Manufaktury.

W 2019 roku miejsce startu wyznaczone było w alejach Politechniki.

W tym roku organizatorzy zadbali o bardzo ciekawe nagrody. Osoby, które ukończą rywalizację na miejscach 100 i 1 000 otrzymają vouchery na kwotę 5 000 zł na zakup wycieczki turystycznej. Lokaty nr 2 000 i 3 000 zostaną natomiast nagrodzone weekendowymi pobytami dla dwóch osób w jednym z hoteli południowej Polski.

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run tradycyjnie ma też aspekt charytatywny. W tym roku wspierane będą organizacje: Dom w Łodzi, Słonie na balkonie, Gajusz, Herosi i Ktoś oraz Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych. Miasto Łódź organizację Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run wsparło kwotą 100 000 zł.

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE