OBŁAWA na watahę dzikich psów! Zaatakowały 18-latkę. Wojsko i policja w akcji!

2022-05-28 10:57
Obława na watahę psów!
Autor: Przemek Swiderski/East News/Pixabay

Od czwartku, 26 maja trwa obława na watahę dzikich psów grasujących w okolicach Łasku. Zwierzęta zaatakowały 18-letnią dziewczynę. Pogryziona trafiła do szpitala, gdzie lekarze walczą o jej życie. Władze gminy wydają komunikaty, w których apelują do mieszkańców o ostrożność. W akcji poszukiwania watahy udział biorą m.in. policjanci i wojskowi.

Dramat rozegrał się w czwartek, 26 maja koło Łasku. Jak informuje Dziennik Łódzki, zdarzenie miało miejsce przed południem. 18-letnia Weronika szła przez las między miejscowościami Kopyść i Mikołajówek, gdy zaatakowana została przez stado dzikich, agresywnych psów.

Pogryziona 18-latka przewieziona została do szpitala w Łodzi, gdzie lekarze walczą o jej życie. Trwa zbiórka krwi dla poszkodowanej dziewczyny.

zbiórka krwi
Autor: Facebook.com

Stado dzikich psów atakować miało już wcześniej. Jednak do tej pory nikt nie został tak poważnie ranny.

Wataha liczyła ok. 12 osobników. Rozpoczęła się obława, w której udział bierze policja i żandarmeria wojskowa. Jednak do piątku nie udało się odłowić wszystkich zwierząt.

Jak informują media to tej pory schwytane zostały cztery psy.

ostrzeżenie
Autor: Facebook.com

- Psy mogą zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców oraz ich zwierząt - przestrzegają władze gminy. - Jeśli ktoś zauważy większa grupę psów, proszony jest o pilny kontakt telefoniczny z łaską policją pod numerem 47 845 42 11.

Protestujący pracownicy MOPS sparaliżowali centrum Łodzi

Lepi pierogi dla łodzian, żeby nakarmić ukraińskie wojsko
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE