Rolnicy znów będą protestować w Łodzi

i

Autor: Kinga Baryga

Łódź

Rolnicy znów będą protestować w Łodzi. Blokady pojawią się w kilku rejonach miasta

2024-04-14 20:35

W piątek (12 kwietnia) rolnicy znów będą protestować w Łodzi. Tym razem planują zablokować ważne skrzyżowania na Teofilowie, Marysinie, w Nowosolnej oraz wjazdy i zjazdy z trasy S-14 na Retkini. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu i z wyprzedzeniem pomyśleć o objazdach.

W piątek (12 kwietnia) rolnicy planują zorganizować kolejne protesty w Łodzi. W godzinach od 10:00 do 17:00 zablokowane będą:

  • skrzyżowanie drogi krajowej 72 w Nowosolnej
  • skrzyżowanie ul. Strykowskiej i Inflanckiej
  • skrzyżowanie ul. Aleksandrowskiej i Szczecińskiej
  • wjazdy i zjazdy z S-14 na ul. Maratońskiej

Policjanci z łódzkiej „drogówki” apelują do kierowców, aby zaplanowali trasę swojej podróży z uwzględnieniem mogących powstać w tych rejonach utrudnień w ruchu.

- Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej komendy będą wskazywać objazdy i w miarę możliwości upłynniać ruch - zapowiada sierż. szt. Maksymilian Jasiak z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - W niektórych miejscach może nastąpić zmiana organizacji ruchu, dlatego ważne jest zwracanie uwagi na oznakowanie znajdujące się na drodze.

Na utrudnienia i związane z nimi opóźnienia muszą przygotować się też osoby korzystające z komunikacji miejskiej. Autobusy kursujące w rejonach blokad mogą zostać wstrzymane lub skierowane objazdem.

Tak wyglądał protest rolników na ul. Aleksandrowskiej w Łodzi 4 kwietnia:

Sonda
Czy popierasz strajk rolników?
Rolnik zachęca wszystkich do wspólnego protestu przeciw Zielonemu Ładowi