Reżim sanitarny na targowisku. Uwaga, nie dotykać! [ZDJĘCIA]

2020-10-20 16:36
Targowisko
Autor: nw

​Taka teraz jest pora, by za pora nie chwytać zbyt często. To samo dotyczy pomidorów i innych warzyw. Na targowiskach w Łodzi, tak jak w każdej przestrzeni publicznej, obowiązuje reżim sanitarny.

​Co dotknięte, to sprzedane. Taka zasada powinna obowiązywać na targowiskach w czasie pandemii. W dni targowe na rynkach jest naprawdę tłoczno.

Czy na rynkach przestrzegane są zasady reżimu sanitarnego?

- Staram się obsługiwać klientów bez masek. - mówi pan Krzysztof handlujący owocami. - Wiadomo, jak przyjeżdżam z towarem, to chcę go sprzedać, a nie wracać z nim do domu - dodaje.

- W granicach rozsądku pozwalam wybierać owoce i warzywa - mówi pan Łukasz, właściciel straganu. - Kupujący raczej przestrzegają obostrzeń - dodaje.

Targowisko
Autor: nw

Na wszelki wypadek kupione owoce i warzywa po przyniesieniu do domu należy dokładnie umyć. Przypominamy, że za brak maseczki grozi kara nawet do tysiąca złotych.

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Koronawirus instrukcja postępowania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE