Łódzki Bieg Niepodległości w rygorze sanitarnym

2020-10-20 18:03
Bieg Niepodległości
Autor: mat. Łódzkiego Biegu Niepodległości

W maseczkach i z podziałem na grupy. Tegoroczny Bieg Niepodległości w Łodzi odbędzie się w realu, a konkretnie w Parku im. Piłsudskiego.

Do przebiegnięcia albo przejścia z kijkami nordic walking będzie 5 kilometrów - zapowiada organizator Bartłomiej Sobecki. - Zawodnicy startować będą falami. W pierwszej przewidujemy start Pań, a w kolejnych dwóch pobiegną Panowie, którzy zostaną podzieleni zgodnie z rekordami życiowymi na dystansie 5 km. W ostatniej fali na trasę wyruszą uczestnicy marszu nordic walking.

Trasa wytyczona zostanie w parku im. Józefa Piłsudskiego. - Dwa lata temu zorganizowaliśmy bieg z okazji Święta Niepodległości, w którym wystartowało ponad 1000 zawodników. W tym roku postanowiliśmy powtórzyć imprezę i wrócić do miejsca, gdzie odbyła się pierwsza edycja -dodaje B. Sobecki.

Trasa biegu będzie udekorowana biało-czerwonymi flagami, a z głośników popłynie Rota. Wciąż trwają zapisy. Start oczywiście 11 listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE