Alergia

i

Autor: Gettyimages

Sezonowa alergia. Jak się z nią uporać? Pylą już trawy i drzewa [AUDIO]

2021-05-05 16:37

Wiosna jest najtrudniejszą porą roku dla alergików. W maju zaczynają pylić trawy, drzewa czy kwiaty i szczególnie po spacerach łodzianie mogą skarżyć się na katar, duszności oraz łzawiące oczy.

​Alergia. Jak sobie z nią poradzić?

Zatkany nos, kichanie i łzawiące oczy to objawy alergii, na które uskarża się coraz więcej osób.W maju w Łodzi zaczynają pylić trawy. Uczuleniowcy będą zmagać się ze spowodowanymi przez nie kłopotami aż do nadejścia jesieni.

Jak domowymi sposobami poradzić sobie z wiosenną alergią?

- To przemywanie oczu zimną wodą, stosowanie kropli nawilżających z ektoiną i leków antyhistaminowych - mówi doktor Anna Groblewska ekspertka kampanii edukacyjnej "Chroń oczy przed alergią".

Łodzianie również skarżą się na sezonową alergię.

- Codziennie wstaję z katarem i małą wysypką - skarży się łodzianka.

- Po spacerze czuję drapanie w gardle - dodaje mieszkaniec miasta.

W przypadku ostrych objawów alergii należy zgłosić się do alergologa, który skieruje na dalsze badania lub wprowadzi specjalistyczne leczenie.

Najmłodsi pacjenci powinni być także pod stałą kontrolą poradni alergologicznej/okulistycznej, by można było obserwować, czy objawy nie nasilają się i nie stanowią zagrożenia dla małego alergika.

O szczegóły pytała nasza reporterka Natalia Wolniewicz, posłuchajcie:

Sezonowa alergia. Jak zapobiegać? Jak leczyć?
Raport z anteny 05.05, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE