Jarmark na Piotrkowskiej

i

Autor: Ela Piotrowska

Przygotowania do jarmarku bożonarodzeniowego idą pełną parą. Od kiedy łodzianie będą mogli go odwiedzić?

2022-11-24 15:51

Już w sobotę 26 listopada na Piotrkowskiej w Łodzi uruchomiony zostanie jarmark bożonarodzeniowy. Łodzianie odwiedzić to wyjątkowe miejsce będą mogli codziennie przez niemal miesiąc. W weekendy świąteczny klimat spotęgują wydarzenia muzyczne, warsztaty, spotkania ze świętym mikołajem oraz atrakcje podczas uruchomienia iluminacji miejskich.

Trwają przygotowania do jarmarku na Piotrkowskiej. Kiedy otwarcie?

W Łodzi rozpoczęto przygotowywania do wyjątkowego jarmarku bożonarodzeniowego, który co roku pojawia się na Piotrkowskiej, w okolicy urzędu miasta. Kilkadziesiąt pięknie udekorowanych i oświetlonych domków handlowych wypełnionych po brzegi świątecznym asortymentem będzie czekało na mieszkańców od soboty 26 listopada do 23 grudnia. Jarmark czynny będzie w godzinach 11.00–19.00 w tygodniu i 12.00–21.00 w weekendy.

Jakie atrakcje czekają na łodzian?

Codziennie łodzianie będą mogli skosztować przepysznych włoskich produktów delikatesowych, szynek dojrzewających, serów, oliwek, litewskich sękaczy, wypieków świątecznych, ale również owocowych herbat czy grzańca. W tym roku jednak oferta będzie poszerzona również o pieczone kasztany, kuchnię gruzińska i kaukaską, a także naleśniki i pierogi. Na jarmarku będzie można kupić także rękodzieło i produkty kuchni ukraińskiej.

Oprócz artykułów spożywczych na jarmarku będzie można zakupić ozdoby świąteczne i rękodzieło z całego świata, w tym z Ukrainy. Pojawi się też bogaty asortyment prezentowy, także dla  czworonogów.

Dodatkowo, podczas weekendów organizowane będą wydarzenia muzyczne, warsztaty, spotkania ze świętym mikołajem i atrakcje podczas uruchomienia iluminacji miejskich. Natomiast gwoździem programu stanie się wioska elfów dla najmłodszych.

Zima w Łodzi. Jaka sytuacja na drogach?