Black Friday 2022. Na jakie promocje można liczyć w tym roku? Niektórzy będą rozczarowani

i

Autor: pixabay Black Friday 2022 - kiedy wypada w tym roku i na jakie promocje można liczyć?

Black Friday 2022. Na jakie promocje można liczyć w tym roku? Niektórzy będą rozczarowani

2022-11-25 15:50

Black Friday 2022 zbliża się wielkimi krokami. Sprawdziliśmy, na jakie obniżki można liczyć w tym roku, a także, czy warto robić zakupy przez Internet. Niektórzy klienci będą rozczarowani.

Black Friday 2022. Kiedy wypada i co to za święto?

Black Friday, czyli wielki dzień wyprzedaży, wypada w tym roku 25 listopada. Data nie jest przypadkowa, bowiem Black Friday zawsze przypada w ostatni piątek listopada. Czarny Piątek z każdym rokiem staje się coraz popularniejszy w Polsce, a także w innych krajach Europy, choć jeszcze do niedawna był kojarzony ze Stanami Zjednoczonymi. 

Amerykanie od wielu lat szturmują sklepy w ostatni piątek listopada. Tego dnia w USA robi się zakupy nie tylko na mikołajki czy Boże Narodzenie, ale nawet na cały rok. Za oceanem można liczyć na naprawdę wielkie obniżki, sięgające nawet 90 proc. Na Black Friday korzystają nie tylko konsumenci, ale też sklepy, które mogą pozbyć się towarów, które zaczynają zalegać na półkach lub w magazynach. 

W Polsce coraz więcej sklepów decyduje się na cały weekend wyprzedaży, wprowadzając tzw. Black Weekend. W niektórych sklepach można liczyć na promocje przez cały tydzień, czyli tzw. Black Week. Warto jednak wiedzieć, że to właśnie piątek pozostaje dniem największych obniżek. Jak będzie w tym roku?

Black Friday 2022. Jakie promocje będą w tym roku? 

Początkowo Black Friday wprowadzały przede wszystkim sklepy stacjonarne z elektroniką i ubraniami. Jednakże z każdym rokiem na dzień wielkich obniżek decydują się także inne branże handlu. Nawet sektor usług coraz częściej oferuje promocje w ostatni piątek listopada. 

To, że sklepy i usługodawcy obniżą 25 listopada ceny, jest pewne, ale na jakie zniżki można liczyć w tym roku? Jak podaje „Rzeczpospolita", powołując się na badanie operatora płatniczego Tpay, nawet 83 proc. e-sklepów zamierza wprowadzić promocje, ale będą one niższe niż w poprzednich latach. Wiadomość nie ucieszy osób polujących na prawdziwie promocje, ponieważ wielu sprzedawców zamierza wprowadzić maksymalnie 30 proc. obniżki cen.

Czy w Black Friday 2022 warto kupować przez Internet?

Jak wynika z badania Tpay, inflacja w Polsce będzie miały duży wpływ na Black Friday w tym roku. Poza wprowadzaniem niższych obniżek, blisko połowa sklepów internetowych nie zamierza oferować darmowej wysyłki. Z kolei prawie 20 proc. sklepów planuje wydać mniej na marketing, a także skrócić czas obowiązywania promocji. 

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022