Prawie 2500 złotych mandatu za chłodzenie się w fontannie! Można też dostać zakaz zbliżania

2022-08-01 9:31
Prawie 2500 złotych mandatu za chłodzenie się w fontannie
Autor: pixabay

Szukanie ochłody w fontannie w upalny dzień nie jest dobrym pomysłem. Ostatnio przekonał się o tym brytyjski turysta, który musiał zapłacić 2400 złotych mandatu za chwilę orzeźwienia. Mężczyzna dostał także tymczasowy zakaz zbliżania się do fontanny.

Temperatury w Rzymie w ostatnim tygodniu sięgnęły 40 stopni Celsjusza. Brytyjski turysta, który zwiedzał stolicę Włoch w upalny dzień, postanowił zmoczyć nogi w fontannie, by zaznać choć chwili orzeźwienia. Na miejsce ochłodzenia wybrał Fontana della Barcaccia, znajdującą się u stóp słynnych Schodów Hiszpańskich. 

Włożenie stóp do barokowej fontanny wykonanej przez Berniniego nie umknęło uwadze karabinierów. Brytyjczyk został ukarany mandatem w wysokości 500 euro, czyli 2400 złotych. To jednak nie wszystko. Policjanci wydali mężczyźnie tymczasowy zakaz zbliżania się do fontanny

Kąpiel w fontannie w Polsce

Nie tylko we Włoszech można dostać mandat za szukanie ochłody w wodotryskach. Jednakże w Polsce kara nie jest tak surowa. Za kąpiel w miejskiej fontannie można zostać ukaranym mandatem w kwocie 250 złotych. Warto jednak wiedzieć, że moczenie stóp w elementach małej architektury miejskiej grozi nie tylko karą finansową, ale może być także groźne dla zdrowia. W wodzie znajdują się bowiem drobnoustroje, zdolne do wywołania wielu różnych chorób. Ponadto do wody dodawane są środki bakteriobójcze, które mogą wywołać reakcje skórne. 

W łódzkim zoo urodziła się panda mała
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE