Zakaz budowania zamków na piasku

i

Autor: pixabay

Wakacje

Prawie 1000 złotych mandatu za budowanie zamków z piasku! Sprawdź, na których plażach jest to zabronione

2023-07-24 14:53

Mamy złą wiadomość dla miłośników budowania zamków z piasku. Na niektórych plażach można dostać prawie 1000 złotych mandatu za postawienie piaszczystej budowli. Sprawdźcie, gdzie obowiązuje zakaz.

Jeśli uwielbiasz budować zamki z piasku, unikaj tych plaż. Jak donosi brytyjski dziennik "The Daily Telegraph", za wznoszenie piaszczystych budowli na plaży w Levante można słono zapłacić. Wybrzeże znajduje się w hiszpańskim regionie turystycznym Costa Blanca. Levante to jedna z najpopularniejszych plaż w Hiszpanii. Co roku otrzymuje nagrodę Błękitnej Flagi za zgodność z europejskimi normami w zakresie przyjazności dla środowiska i bezpieczeństwa. Plaża oferuje turystom wiele atrakcji, ale są też liczne ograniczenia. Jednym z nich jest zakaz budowania zamków z piasku. Przepis wszedł w życie w 2016 roku. Jak pisze "The Daily Telegraph" za jego złamanie grozi grzywna w wysokości 130 funtów, czyli w przeliczeniu na polską walutę - prawie 750 złotych

Gdzie jeszcze nie można budować zamków na piasku? Taki sam zakaz obowiązuje również na Teneryfie, a konkretnie w gminach Arona i Arico. 

Inne zakazy dla plażowiczów

Podczas wakacji w Hiszpanii można też złamać inne przepisy. Kilka hiszpańskich ośrodków turystycznych, w tym Barcelona i Wyspy Kanaryjskie, zakazuje palenia na plaży. Grzywna za złamanie zakazu wynosi do 1700 funtów, czyli prawie 10 tys. złotych. 

Również noszenie stroju kąpielowego poza plażą może skutkować karą. W Barcelonie bikini można nosić tylko na plaży.  Urlopowicze przyłapani w stroju kąpielowym w centrum miasta mogą zostać ukarani grzywną w wysokości do 260 funtów, czyli prawie 1,5 tys. złotych. Podobne zakazy obowiązują na Majorce, ale tam kary są wyższe. Za paradowanie po mieście w bikini można zapłacić nawet 500 funtów, czyli dwa razy więcej. 

W łódzkim zoo urodziła się panda mała