Wypadek

Potrącony przez samochód pies zakleszczył się w zderzaku. Cudem udało się go uratować

2023-03-27 11:26

O wielkim szczęściu może mówić pies potrącony przez samochód w miejscowości Soczówki w woj. łódzkim. W wyniku uderzenia zwierzę zakleszczyło się pod zderzakiem auta. Wypadek wyglądał groźnie, ale dzięki pomocy strażaków, udało się uratować przerażonego czworonoga.

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego z udziałem psa doszło w sobotę (25 marca) w miejscowości Soczówki niedaleko Żarnowa (woj. łódzkie). Ok. godz. 19 kierowca peugeota potrącił psa, który wbiegł na jezdnię. Czworonóg na szczęście przeżył, ale w wyniku uderzenia zaklinował się pod zderzakiem samochodu. Na miejsce wezwano strażaków z Żarnowa i Opoczna.

- Nasze zadanie polegało na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu zakleszczonego w zderzaku psa przy pomocy nożyc hydraulicznych - poinformowali strażacy z OSP Żarnów w mediach społecznościowych.

Choć sytuacja wyglądała dramatycznie, dzięki sprawnej akcji strażaków zwierzę udało się uratować. Przerażony pies, który cudem przeżył zderzenie z samochodem, został przekazany pracownikom Urzędu Gminy w Żarnowie. Tym razem na szczęście skończyło się tylko na stratach materialnych i policja zakwalifikowała zdarzenie jako kolizję drogową.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE