Poszedł na policję zgłosić kradzież, trafił do więzienia

i

Autor: pixabay

Chciał zgłosić kradzież dowodu rejestracyjnego, trafił do więzienia. Dowód był w jego portfelu

2022-07-28 14:40

Wezwał policję, żeby zgłosić kradzież dowodu rejestracyjnego. Okazało się, że jest poszukiwany przez sąd celem odbycia kary więzienia. Zanim jednak trafił za kratki, w jego portfelu odnaleziono dokument, którego kradzież chciał zgłosić.

Policjanci z Łęczycy jeszcze długo będą pamiętać zgłoszenie z tego dnia. 

- 26 lipca dyżurny łęczyckiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży dokumentu z otwartego pojazdu, należącego do 74-letniego mieszkańca jednej z miejscowości powiatu łęczyckiego. Mężczyzna poinformował przybyłych na miejsce policjantów, że z pozostawionego we wjeździe do jego posesji samochodzie, z otwartego bagażnika, nieznany sprawca ukradł dowód rejestracyjny - relacjonuje mł. asp. Katarzyna Pietrzak z łęczyckiej policji. 

Po wylegitymowaniu 74-latka funkcjonariusze ustalili, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Łęczycy celem odbycia kary więzienia. 

- Ku zdziwieniu wszystkich uczestników interwencji, okazało się, że skradziony dokument znajduje się w... portfelu zgłaszającego. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa zaległą karę 5 miesięcy pozbawienia wolności - dodaje mł. asp. Katarzyna Pietrzak.

Pracownicy MOPS zablokowali łódzkie skrzyżowanie marszałków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE