Polacy pokochali ten kraj! Odwiedziła go rekordowa liczba turystów

i

Autor: Pixabay.com

Wakacje

Polacy pokochali ten kraj! Odwiedziła go rekordowa liczba turystów

2024-03-02 17:59

Polacy pokochali to państwo! Świadczą o tym statystyki. W 2023 roku poleciała tam rekordowa liczba turystów z naszego kraju. Nic dziwnego, to ciepły, duży i różnorodny kraj, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdyby zapytano o ulubiony wakacyjny Polaków pewnie wielu odpowiedziałoby, że jest to Turcja. Jednak to państwo w 2023 roku zajęło drugie miejsce w rankingu popularności. Jak podaje wp.pl, turyści najczęściej wybierali Hiszpanię. To państwo odwiedziła rekordowa liczba Polaków – 1,9 mln. Dalej znajduje się wcześniej wspomniana Turcja z wynikiem 1,5 mln turystów.

Portal wp.pl powołuje się na informację ambasady Hiszpanii, która stwierdza, że w 2023 liczba podróży do ich kraju z Polski wzrosła o 21,1% względem 2022 roku. Dotychczas najwięcej Polaków odwiedziło Hiszpanię w 2019 roku, czyli ostatnim przed pandemią, a w 2023 roku liczba naszych rodaków tam wzrosła o 37%. Łącznie Hiszpania w ubiegłym roku przyjęła 85 mln zagranicznych turystów.

- Hiszpania to już kierunek całoroczny i nie chodzi tylko o dużą dostępność Wysp Kanaryjskich, które zimą są świetną alternatywą dla poszukujących gwarantowanej pogody w obrębie Unii Europejskiej, ale też o lądową część kraju. Zimą z siedmiu polskich lotnisk polecieć można do 11 miejsc w Hiszpanii. Poza wspomnianymi Wyspami Kanaryjskimi (Lanzarote, Gran Canaria, Fuerteventura i Teneryfa) są to Madryt oraz miasta zlokalizowane na wybrzeżu - mówi Marzena German z Wakacje.pl, którą cytuje turystyka.wp.pl.

Polacy na wakacjach się nie ograniczali. Średnio wydawali 166 euro (721 zł) dziennie. Najchętniej odwiedzali miasta (74%), plaże (72%), miejsca handlowe (65%) i obszary przyrodnicze (41%).

Kraje, które oferują Polakom wizę dla cyfrowych nomadów

Sonda
Byłeś kiedyś w Hiszpanii?
Kizo i Bletka z nowym singlem "Hero"