Pijana, bez prawa jazdy i… w ciąży. Nietypowa interwencja rawskich policjantów

2022-10-05 18:24
Pijana, bez prawa jazdy i… w ciąży. Nietypowa interwencja rawskich policjantów
Autor: Pixabay.com

Rawscy policjanci podczas kontroli zatrzymali kobietę w zaawansowanej ciąży. Jak się później okazało miała aż 1,5 promila alkoholu w organizmie. Wcześniej, również za jazdę pod wpływem, odebrano jej prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Na drodze krajowej numer 72 w miejscowości Soszyce policjanci z rawskiej komendy zatrzymali do kontroli fiata seicento. Kierowcą była kobieta, która będąc w zaawansowanej ciąży prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało u 36-latki aż 1,5 promila w organizmie. Swój stan tłumaczyła lekami, po których można mieć „śladowe” ilości alkoholu. Po sprawdzeniu jej danych w policyjnej bazie okazało się, że nie posiada prawa jazdy, które zabrano jej 8 lat wcześniej za jazdę na podwójnym gazie.

Za swoje zachowanie, kobieta odpowie przed sądem. Za jazdę samochodem po alkoholu, kobiecie grozi kara do 2 lat więzienia. Natomiast za brak odpowiednich uprawnień jest przewidziana grzywna do 30 tys. zł. Zachowanie kobiety było skrajnie nieodpowiedzialne również ze względu na jej stan. Spożywanie alkoholu w ciąży jest bardzo niebezpieczne dla dziecka. Nawet jego niewielka dawka, może skutkować nieodwracalnym uszkodzeniem dziecka i stać się obciążeniem na całe jego życie. O tej sytuacji zostanie powiadomiony Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, aby objął rodzinę opieką.

Artur z Łodzi i jego freestyle na skrzypcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE