Pierwszy etap rekrutacji do szkół podstawowych za nami

2020-06-09 17:59
szkoła
Autor: Pixabay.com, lourdesnique

W tym roku w Łodzi przygotowano w pierwszych klasach miejsca dla ponad 5 tys. uczniów. Rekrutacja uzupełniająca do szkół podstawowych trwać będzie do września.

W Łodzi jest duże zainteresowanie rodziców zapisywaniem dzieci do podstawówek spoza rejonu. Już teraz na wolne miejsca przyjęto 850 uczniów - mówi wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka. - Rodzice spoza rejonu od 10 do 16 czerwca obowiązkowo muszą potwierdzić, że dziecko będzie uczyło się w wybranej szkole. Niepotwierdzenie oznaczać będzie skreślenie dziecka z grona uczniów.

Tymczasem Monika Pawlak z łódzkiego magistratu przypomina o obowiązku zapisania dziecka do pierwszej klasy podstawówki. - Wielu rodziców mylnie uważa, że jeśli dziecko idzie do szkoły rejonowej, to nie trzeba dokonywać żadnych formalności. A jednak należy dziecko po prostu zgłosić. Oczywiście zawsze będzie dla niego miejsce w jego rejonie.

Od września w łódzkich podstawówkach działać będzie pięć klas sportowych. Póki co jest jeszcze 20 wolnych miejsc. 6 lipca odbędą się testy sprawnościowe w rekrutacji uzupełniającej.

Dzieci będą mogły uczyć się klasach pływackich, z gimnastyką artystyczną, sportową oraz łyżwiarstwem figurowym. Klasy sportowe uruchomiono po protestach rodziców. Początkowo miasto nie planowało w tym roku ich otwarcia, tłumacząc, że organizowanie testów sprawnościowych w czasach pandemii to zbyt duże ryzyko.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE