Oscary

i

Autor: VALERIE MACON/AFP/East News

quiz

Oscary 2024. Sprawdź, jak dobrze znasz filmy nominowane do nagrody?

2024-02-14 7:08

Przed nami największe święto kinomaniaków, czyli rozdanie Oscarów. W 2024 roku wydarzenie odbędzie się 11 marca. Obejrzałeś wszystkie filmy nominowane do najbardziej prestiżowej nagrody na świecie? W takim razie koniecznie musisz rozwiązać nasz quiz.

Rozdanie Oscarów 2024 zbliża się wielkimi krokami

Już w nocy z 10 na 11 marca polskiego czasu w Dolby Theatre w Hollywood odbędzie się uroczyste rozdanie tegorocznych Oscarów.

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła już listę nominowanych do 96. edycji Nagród Akademii Filmowej. Znalazły się tam najważniejsze i najgłośniejsze produkcje ostatniego roku, takie jak "Barbie", "Oppenheimer", "Biedne istoty" czy "Czas krwawego księżyca". Co ciekawe, po raz pierwszy w historii kategorii "najlepszy film" znalazły się aż trzy filmy wyreżyserowane przez kobiety.

Oscary przyznawane są przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, do której mogą dołączyć jedynie zaproszeni goście. Najczęściej ten przywilej przysługuje osobom nominowanym do Oscara lub osobom, które uważane są za znaczące w rozwoju kina. Wśród tegorocznych zaproszonych znaleźli się m.in. Polka Joanna Kulig czy Colin Farrell.

Sprawdź, jak dobrze znasz filmy nominowane do Oscarów

Oscary 2024. Sprawdź, jak dobrze znasz filmy nominowane do nagrody

Pytanie 1 z 10
Kto wyreżyserował film "Barbie"?
PRL. Wielcy szpiedzy Brawurowe akcje i tajne operacje, Sławomir Koper

Kraje, które oferują Polakom wizę dla cyfrowych nomadów