Pociąg

i

Autor: Unsplash

Od grudnia ŁKA uruchamia nowe połączenia! Sprawdź, gdzie pojedziemy z Łodzi

2022-11-24 14:51

Wraz z pierwszą połową grudnia Łódzka Kolei Aglomeracyjna zdecydowała się uruchomić nowe połączenia do ważnych komunikacyjnie kierunków. Wszystko za sprawą zakupu nowoczesnych pociągów hybrydowych, które sfinansowane zostały z unijnych środków. Dokąd pojedziemy z Łodzi?

Od grudnia nowe połączenia z Łodzi

Od 11 grudnia zmieni się rozkład jazdy pociągów. Wraz ze zmianami pojawią się również nowe połączenia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W sumie dojdzie 12 połączeń z Łodzi do Opoczna, 4 połączenia z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego i 6 połączeń pomiędzy Łodzią a Skarżyskiem Kamienną. Szczegółowe informacje dotyczące godzin i cen znajdują się na stronie internetowej ŁKA.

ŁKA otrzymała nowe pociągi

Dodatkowe połączenia związane są z zakupem nowych pociągów hybrydowych. Pojazdy sfinansowane zostały ze środków unijnych zostały wyposażone we wszystko, co zapewnia bezpieczeństwo i komfort podróży, m.in. defibrylatory, pętle indukcyjne, numerowane miejsca, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis oraz ze strefą dziecięcą, klimatyzację, gniazdka elektryczne i USB, monitory, nowoczesny system informacji pasażerskiej, biletomaty, bezpłatne wifi oraz miejsca na rowery, wózki inwalidzkie i dziecięce. Są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, w tym dodatkowe gniazdka elektryczne pozwalające ładować akumulatory wózków.

Obecnie 3 takie składy kursują po województwie łódzkim, głównie na odcinku linii kolejowej z Tomaszowa Mazowieckiego do Spały.

Magiczne pierniki. Gwiazdy przygotowują ciastka w słusznym celu