Zaparowane szyby w aucie to zmora kierowców. Pomoże w tym... ziemniak

2022-11-24 11:42
Zaparowane szyby w aucie to zmora wielu kierowców. Pomoże w tym... ziemniak
Autor: pixabay

Zaparowane szyby w aucie to zmora wielu kierowców w okresie zimowym. Istnieje jednak skuteczny sposób na zaparowane szyby, który w ostatnich dniach podbija Internet. Wystarczy zabrać do auta... przekrojonego ziemniaka.

Sposób na zaparowane szyby

W sieci można znaleźć całe mnóstwo lifehaków, które pomogą pozbyć się problemów dnia codziennego. Internauci poszukują w ostatnich dniach sposobów na zaparowane szyby w samochodzie. Jeden z nich coraz bardziej zyskuje na popularności. Okazuje się, że skutecznym sposobem na zaparowane szyby może być wykorzystanie najpopularniejszego polskiego warzywa. Mowa o ziemniaku.

Ziemniak w aucie

Pozornie może się wydawać, że trzymanie ziemniaka w aucie jest co najmniej groteskowe, ale jak mówi stare porzekadło, jeśli coś wydaje się głupie, ale działa, to w istocie głupie nie jest. Jak ziemniak może sobie poradzić z parowaniem szyb? Wyjaśniamy. Znajdująca się w ziemniakach skrobia przeciwdziała tworzeniu się wilgoci. 

Żeby zabezpieczyć szybę w samochodzie przed parowaniem, wystarczy umyć ziemniaka i przekroić go na pół. Następnie połówką bulwy przetrzeć wewnętrzną stronę szyby, aczkolwiek niektórzy polecają zrobić to po zewnętrznej stronie. Oczywiście przeciętą stroną, z której wydobywa się sok. Po dokładnym pokryciu szyby sokiem zawierającym skrobię, czekamy aż wszystko wyschnie. Jeśli na szybie powstaną smugi, możemy się ich pozbyć za pomocą ściereczki. Patent z ziemniakiem miał być często stosowany przez kierowców w latach 70. i 80., szczególnie w sytuacjach, kiedy zawiodły wycieraczki. 

Warto wspomnieć, że skrobia ziemniaczana była niegdyś powszechnie wykorzystywana także w domach. Mowa o krochmaleniu odzieży i bielizny. Krochmal to nic innego jak substancja otrzymywana ze skrobi ziemniaczanej i wody. Wykrochmalone tkaniny nie wchłaniają kurzu oraz wilgoci, a dodatkowo nie gniotą się. Obecnie krochmalenie nadal wykorzystywane jest w szpitalach i innych placówkach ochrony zdrowia. 

Dron antysmogowy lata nad Łodzią
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE