Od 17 lat zdaje na prawo jazdy. Próbował już prawie 200 razy i nadal nie może przejść teorii

2021-03-09 11:58
Od 17 lat zdaje na prawo jazdy
Autor: Pixabay.com

Uporu nie można mu odmówić. 50-letni mężczyzna już od 17 lat próbuje zdać na prawo jazdy. Przeszkodą nie do przejścia jest dla niego egzamin teoretyczny. Podchodził do niego... 192 razy! Wytrwały 50-latek stał się już legendą piotrkowskiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. O kilkunastoletniej walce niedoszłego kierowcy czytaj na Eska.pl.

O wytrwałym 50-letnim mężczyźnie informuje TVP Łódź. Ten przyszły-niedoszły kierowca, do teoretycznego egzaminu na prawo jazdy podchodził 192 razy. Za każdym razem nie był w stanie udzielić wymaganej ilości poprawnych odpowiedzi.

Każdy egzamin teoretyczny kosztuje 30 zł. Wytrwały piotrkowianin wydał już więc prawie 6000 zł. Co będzie, gdy w końcu uda mu się zdać teorię i podejdzie do egzaminu praktycznego?

Według dyrektora oddziału terenowego WORD w Piotrkowie Trybunalskim, możliwe jest, że praktykę zda za pierwszym razem.

Inni nie są takimi optymistami. Łódzka telewizja przywołuje wypowiedź jednego z instruktorów nauki jazdy, który twierdzi, że liczba możliwych podejść do egzaminu powinna być ograniczona. W końcu, jeśli ktoś nie ma głowy do przepisów, może stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Ograniczeń jednak nie ma. Do teorii podchodzić można dowolną ilość razy.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy składa się ze zdjęć i filmów oraz pytań do nich. Zadaniem egzaminu jest zaprezentowanie realnych sytuacji drogowych i dodanie do nich zadań do rozwiązania w formie testu jednokrotnego wyboru. To oznacza, że prawidłowa jest tylko jedna z zaproponowanych odpowiedzi.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy składa się z 32 pytań. 20 z nich dotyczy wiedzy podstawowej, natomiast 12 pytań - wiedzy specjalistycznej dotyczącej zdawanej kategorii prawa jazdy, na które odpowiadasz wybierając odpowiedź A, B lub C,

Pytania posiadają różną wartość punktową, by zdać, należy zdobyć 68 z 74 możliwych punktów.

Co ciekawe, piotrkowski WORD może poszczycić się wysoką zdawalnością teorii. Egzamin teoretyczny na prawo jazdy, za pierwszym razem, zdaje w nim 70 proc. egzaminowanych.

Kierowca porsche prędkość o ponad 100 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE