Niemiecka sieć sklepów na sprzedaż. Niedawno zadebiutowała w Polsce

i

Autor: J.M.

Handel

Niemiecka sieć sklepów na sprzedaż. Niedawno zadebiutowała w Polsce

2024-04-23 17:39

Niemiecka sieć dyskontów niespożywczych Woolworth niedawno zadebiutowała na polskim rynku. Teraz, jak donoszą branżowe media, właściciel szuka zewnętrznego inwestora i planuje sprzedaż marki.

Sieć Woolworth na sprzedaż. Niedawno zadebiutowała na polskim rynku

Niemiecka sieć Woolworth w ubiegłym roku rozpoczęła ekspansję na zagranicznych rynkach. W maju przedsiębiorstwo należące do Stefana Heiniga zadebiutowało w Polsce. Obecnie ma w naszym kraju 21 sklepów. Rok temu Woolworth wszedł także do Austrii. Przedstawiciele sieci zapowiadali na początku roku, że zamierzają przyspieszyć ekspansję. Na ten rok planowane jest otwarcie kolejnych 150 sklepów w Niemczech, 40 w Polsce oraz 30 w Austrii. Natomiast w ciągu 5 lat przedsiębiorstwo chciałoby zwiększyć liczbę sklepów do 2 tys. z obecnych 650.

Teraz, jak podają Wiadomości Handlowe, powołując się na niemieckie media, właściciel sieci szuka zewnętrznego inwestora, a w tym celu zatrudnił specjalistów z Rothschild & Co.

Woolworth zanotował w ostatnich latach duże zyski, a przybliżona wartość transakcji – według portalu handlowego - ma być siedem razy wyższa od EBIDTA (zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych zobowiązań) spółki.

Niemiecki "Lebensmittel Zeitung" podaje, że właściciel Woolworth nie rozpoczął jeszcze negocjacji w sprawie transakcji i stroni od komentarzy. Według niemieckich mediów Stefan Heinig planuje skupić się na rozwoju sieci Tedi, której także jest właścicielem.

Wielkie otwarcie Woolworth w Galerii Łódzkiej! Już na początku pojawiło się wielu klientów

Otwarcie pierwszego sklepu Woolworth w Polsce