Karetka pogotowia

i

Autor: Piotr Latuska

Niebezpieczny kulig za traktorem. 6-letnie dziecko i 37-letnia kobieta w szpitalu

2021-12-14 14:58

Pobytem w szpitalu dla 6-letniego dziecka i 37-letniej kobiety zakończył się kulig zorganizowany w miejscowości Janów w woj. łódzkim. Jego uczestnicy ucierpieli w wyniku zderzenia z samochodem osobowym. Byli ciągnięci traktorem na drewnianych paletach ułożonych na dwóch parach sanek.

Jak poinformowała we wtorek mł. asp. Justyna Cywka z policji w Kutnie, do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miniony weekend.

Jak ustalono, kierujący ciągnikiem rolniczym 32-letni mężczyzna, jadąc drogą publiczną w miejscowości Janów k. Kutna, ciągnął za swoim pojazdem dwie pary sanek, na których położone były drewniane palety.

"W trakcie jazdy kierowca ciągnika podczas manewru wymijania zderzył się z audi. W wyniku zdarzenia 6-letnie dziecko i 37-letnia kobieta trafili do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" – przekazała.

Kierowcy ciągnika za nieodpowiedzialne zachowanie zatrzymano prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego na drogach publicznych obowiązuje kategoryczny zakaz ciągnięcia za pojazdem osób między innymi na sankach. Zatem kulig za samochodem czy innym pojazdem mechanicznym jest niedozwolony, a jego organizacja jest wykroczeniem, za które kierowca może zostać ukarany mandatem do 500 zł i 5 punktami karnymi. Z kolei, jeśli w trakcie kuligu za samochodem dojdzie do wypadku, którego skutkiem będzie ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, sprawcy grozi kara do 8 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak wygląda EXPO 2020 w Dubaju?