Najbardziej zadłużone powiaty w woj. łódzkim. Niektóre kwoty są naprawdę wielkie

i

Autor: Pexels

Długi

Najbardziej zadłużone powiaty w woj. łódzkim. Niektóre kwoty są naprawdę wielkie

2024-03-24 17:17

W Polsce jest wiele zadłużonych osób, świadczy o tym fakt, że łączna ilość zobowiązań wynosi aż 44,4 mld zł. A jak wygląda sytuacja w woj. łódzkim? Przygotowaliśmy specjalną galerię, w której sprawdzisz gdzie mieszkańcy mają największe długi.

Według Krajowego Rejestru Długów, średnie zadłużenie Polaków wynosi 20 tys. zł. Ale różni się ono w zależności od regionu kraju. Są miejsca na mapie Polski, gdzie na jednego mieszkańca przypada 46 tys. zł przeterminowanych zobowiązań finansowych. Na koniec roku 2022, Polacy mieli 44,4 mld zł długów. Niespłacone raty kredytów i pożyczek, przeterminowane rachunki za telefon, telewizję, Internet, mieszkanie, prąd czy gaz, zaległe alimenty i opłaty sądowe zgromadziło 2,3 mln dłużników.

Pierwszą dziesiątkę najbardziej zadłużonych miast na prawach powiatu otwiera Wałbrzych w woj. dolnośląskim. Tutaj zadłużenie w przeliczeniu na 1000 mieszkańców wynosi niemal 4 mln zł. Średnie zadłużenie jednego dłużnika to 23,7 tys. zł.

W czołówce nie ma miast z woj. łódzkiego. Jednak, nie oznacza to, że długi wcale tam nie występują. Przygotowaliśmy specjalną galerię, w której sprawdzisz, które regiony w Łódzkiem są najbardziej zadłużone.