Na budynku Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 w Łodzi powstanie niezwykły mural!

2021-10-14 16:17
Mural w EC1 Łódź
Autor: UMŁ

To będzie historia o ludziach i smokach...Na chłodniach kominowych EC1 powstanie niezwykły mural stworzony przez południowokoreańskiego artysty, grafika i rysownika komiksów.

Kim Jung Gi – południowokoreański artysta, grafik i rysownik komiksów – zaprojektował epicką historię o ludziach i smokach. Obecnie Paweł Gregor – Kierownik Wykonawczy projektu – przenosi dynamiczny rysunek licznych postaci na elewację odtworzonych chłodni kominkowych, które stanowią część obiektu Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1.

Budynek dawnych warsztatów, w którym ulokowano Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 jest położony centralnie w kompleksie EC1. Wspomniane centrum będzie jedyną w tej części Europy instytucją kultury łączącą w sobie działalność związaną zarówno z komiksem jak i grami komputerowymi. Naturalnie chcielibyśmy, aby już sam wygląd obiektu nawiązywał do podejmowanej tematyki i zadań, które jako organizatorzy przed sobą postawiliśmy – mówi Adam Radoń, kierownik jednostki - Stąd pomysł wykonania muralu na chłodniach kominowych, które stanowią charakterystyczny element całego budynku. CKiNI EC1 to opowieść o… opowieściach. Tych multimedialnych ale też całkiem tradycyjnych. I tak jak w nowych formach przewijają się wątki i motywy znane od wieków, tak obecnie w historycznym miejscu pojawiają się nowe formy działalności, życia a wraz z nimi – właśnie ta piękna ilustrowana opowieść.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE