Mała samiczka myszojelenia z łódzkiego zoo ma już imię! Zdecydowali internauci

2021-04-13 10:06
myszojeleń
Autor: mat. UMŁ

Samiczka myszojelenia, urodziła się w łódzkim ogrodzie zoologicznym dwa miesiące temu. Dopiero niedawno jednak, pracownicy ogrodu zoologicznego byli w stanie stwierdzić, jakiej jest płci. Gdy to stało się już pewne, zaczęto szukać imienia dla młodej mieszkanki łódzkiego ZOO. W poszukiwaniach pomogli łódzcy internauci.

Samiczka myszojelenia z łódzkiego zoo ma już imię. W jego wyborze pomogli pracownikom ogrodu internauci. Jak każde zwierzę urodzone w tym roku z łódzkim zoo, nosić musi imię zaczynające się na literę "M".

Pracownicy zoo, za pośrednictwem oficjalnego profilu Łodzi na Facebooku, poprosili internautów o wybór jednej z czterech propozycji imienia małego zwierzaka. Zaproponowane imiona to: Marysia, Mimi, Majka, Malwina.

W poniedziałek poznaliśmy decyzję internautów:

- Jak zdecydowaliście z imieniem dla naszej ślicznotki, tak będzie! - czytamy na Facebooku. - Na naszym łódzkim rewirze oficjalnie witamy małą Mimi.

Pracownicy zoo podzielili się z nami garścią informacji na temat małej Mimi:

Kanczyl mniejszy zwany również – od nazwy wyspy, którą zamieszkuje – jawajskim to niezwykle ciekawy gatunek. Tłumacząc z języka angielskiego (mouse-deer) nazwa tego zwierzęcia to myszojeleń - dla wielu pewnie bardziej znajoma. Kanczyle to jedne z najmniejszych ssaków kopytnych. Kanczyl mniejszy mierzy około pół metra i waży do 2kg, a jego kończyny mają średnicę porównywalną do średnicy ołówka. Prowadzi dość skryty, zazwyczaj nocny tryb życia.

Raport z anteny 09.04, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE