Pożar w Wieluniu

i

Autor: Pixabay.com/Facebook.com

Łódzkie. WIELKI POŻAR wysypiska odpadów pod Wieluniem! Ponad 20 zastępów straży w akcji WIDEO

2021-07-28 7:16

Późnym wieczorem, strażakom z ponad 20 zastępów udało się opanować pożar hałdy odpadów na miejskim wysypisku w miejscowości Ruda koło Wielunia w woj. łódzkim. Dogaszanie ognia trwało jeszcze kilka godzin.

Do wybuchu pożaru na składowisku odpadów w miejscowości Ruda w powiecie wieluńskim doszło około godz. 19 we wtorek (27 lipca). Na miejsce wysłano ponad 20 jednostek straży, w tym dwie cysterny z wodą z komend PSP w Sieradzu i Radomsku.

O opanowaniu ognia, przed godz. 22 poinformował oficer prasowy wieluńskiej straży pożarnej Grzegorz Kasprzyczak.

Strażacy gasili odpady komunalne i wielkogabarytowe przeznaczone do sortowania i zgromadzone na hałdzie o wymiarach 60 na 100 metrów i wysokości ok. 5 metrów. Oprócz sprzętu gaśniczego na miejscu wciąż pracują trzy koparki, rozgarniające pogorzelisko, by odnaleźć i zneutralizować tlące się śmieci, które mogłyby doprowadzić do ponownego zapłonu. Dogaszanie pożaru potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin.

Burza w Łodzi. Poranne oberwanie chmury nad miastem. Rozlewiska na ulicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE