Łódzkie. Pijany 52-latek za kierownicą lanosa. Miał prawie 4 promile!

2022-01-27 14:14
Pijany kierowca
Autor: Steve Buissinne/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Obywatelskie ujęcie zapobiegło być może tragedii na drodze. Jeden z kierowców odebrał kluczyki pijanemu 52-latkowi z okolic Wieruszowa (woj. łódzkie), który jechał lanosem mając w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Jak przekazał rzecznik prasowy wieruszowskiej policji asp. sztab. Damian Pawlak, do wyeliminowania kolejnego nietrzeźwego kierowcy doszło w środę w Żdżarach w pow. wieruszowskim.

"Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że kierowca peugeota jechał w kierunku Parcic i zauważył jadące z przeciwka daewoo lanos, którego kierujący zajechał mu drogę. W tym momencie świadek zjechał na pobocze w celu uniknięcia zderzenia i podbiegł do lanosa. Podejrzewając, że kierowca pojazdu mógł znajdować się pod wpływem alkoholu, wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu i telefonicznie powiadomił policję" – wyjaśnił.

Jak się okazało, 52-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego kierował z prawie 4 promilami alkoholu w organizmie.

"W tej sytuacji policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna" – zaznaczył asp. sztab. Pawlak.

Policjant podziękował za dla obywatelską postawę świadka. Jak podkreślił, zdecydowana reakcja mężczyzny pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwego kierującego, który stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE