loty z Łodzi

Łódzkie lotnisko znów na topie! Lublinek wyróżniło Stowarzyszenie Europejskich Portów Lotniczych ACI

2023-08-10 14:09

Od początku 2023 roku z łódzkiego lotniska skorzystało już 200 tysięcy pasażerów. To bardzo duży wzrost, jeśli chodzi o zainteresowanie naszym portem. Zauważyło to nawet Stowarzyszenie Europejskich Portów Lotniczych ACI, które wymieniło Lublinek wśród małych portów z największymi wzrostami ruchu.

Łódzkie lotnisko z rekordową liczbą podróżujących od 10 lat!

Na półmetku wakacji łódzkie lotnisko podliczyło statystyki lotów czarterowych. Największa jest oferta lotów do Turcji. Z Łodzi do Antalyi co tydzień lata 6 samolotów. Dotychczas skorzystało z nich prawie 20 tysięcy pasażerów. Do Grecji - na trzy greckie wyspy - poleciało łącznie 8,5 tysiąca osób, a do Burgas w Bułgarii - 1,8 tysiąca.

Łącznie na wakacje z biurami podróży wybrało się z Łodzi 30 tysięcy pasażerów. To znacznie lepszy wynik, niż w 2019 roku, czyli ostatnim przed pandemią i najlepszy wynik od 10 lat!

Jeśli chodzi o łączne statystyki, z lotów czarterowych i regularnych już teraz skorzystało ponad 200 tysięcy pasażerów.

Lublinek wyróżniony przez Stowarzyszenie Europejskich Portów Lotniczych

Duże wzrosty pasażerów na łódzkim lotnisku zostały zauważone w Europie. Stowarzyszenie Europejskich Portów Lotniczych (ACI Europe) podsumowało pierwszą połowę tego roku na europejskim rynku lotniczym i wskazało lotniska, które odbudowały ruch sprzed pandemii.

W czołówce regionalnych małych portów lotniczych, które w pierwszym półroczu w pełni odzyskały liczbę pasażerów sprzed 2020 r. znalazły się Trapani (+163 proc.), Perugia (+137 proc.), Kutaisi (+82 proc.), Saragossa (+57 proc.), Memmingen (+49 proc.), Funchal (+41 proc.) i Łódź (+ 38 proc.). Natomiast za nami znalazły się lotniska Beauvais pod Paryżem (+37%), Zadar (+23%), Ponta Delgada (+20%) i Paphos (+19%).

"Nasze lotnisko pokazało, że bardzo dobrze radzi sobie po pandemii i całkowicie odbudowało ruch po okresie przymusowego przestoju. Na 38-procentowy wzrost w pierwszym półroczu w stosunku do 2022 roku ma wpływ dobra współpraca lotniska z linią Ryanair, a przede wszystkim otwartość łodzian i mieszkańców regionu na podróże zarówno te wakacyjne z rodzinami, jak i wypady weekendowe z przyjaciółmi do ciekawych miejsc w Europie. Na początku roku szacowaliśmy, że do końca roku obsłużymy 335 tysięcy pasażerów, ale nowe połączenia do Malagi i East Midlands, które rozpoczną się w październiku, zwiększona liczba rotacji do Alicante i Londynu Stansted, a także dobre wypełnienie samolotów przez cały rok, pozwalają przypuszczać, że na koniec roku przekroczymy 350 tysięcy pasażerów" - przekazała dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

Szkoła Budowania - Budowanie z betonu komórkowego
Materiał sponsorowany

Dokąd polecimy z Łodzi?

Z Łodzi wakacyjnymi czarterami można polecić do: Antalyi, Burgas, na wyspy Kretę i Zakynthos. Natomiast loty regularne odbywają się do: Alicante, Bruksela Charleroi, Dublin, Mediolan Bergamo, Londyn Stansted i Londyn Luton. 

Dodatkowo, w październiku rozpoczną się loty do Malagi, East Midlands. Ryanair zwiększy także częstotliwość lotów do Londynu Stansted z 5 do 7 oraz do Alicante z 2 do 3.