Łódzkie. Groził sąsiadom siekierą. Został aresztowany

2022-05-05 12:50
Policjant kajdanki
Autor: cocoparisienne/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

W miejscowości Ruda w pobliżu Wielunia (woj. łódzkie) policjanci zatrzymali 54-latka, który wymachując siekierą groził śmiercią swoim sąsiadom. Mężczyznę w aresztowano na 3 miesiące - poinformowała w czwartek rzeczniczka wieluńskiej policji st. asp. Katarzyna Grela.

Funkcjonariusze policji z Wielunia dostali w poniedziałek zgłoszenie że w miejscowości Ruda (Łódzkie) mężczyzna z siekierą w ręku grozi swoim sąsiadom. W środę został aresztowany.

"Wcześniej ustalono, że mężczyzna przechodząc obok jednej z posesji groził jej domownikom pozbawieniem życia. Kobieta wykonująca prace ogrodowe widząc sąsiada wymachującego siekierą, w obawie o swoje życie, szybko schowała się w domu" - podała Grela.

"Następnie agresor poszedł na podwórko do kolejnych sąsiadów i tam zaczął szarpać za drzwi garażu. W momencie gdy właściciel posesji nakazał mu ją opuścić, mężczyzna zaczął wykrzykiwać groźby pozbawienia życia. Obawy i strach w pokrzywdzonych wzbudził fakt, że mężczyzna cały czas wymachiwał siekierą" - relacjonowała.

"Dzielnicowi pojechali do miejsca zamieszkania niebezpiecznego awanturnika. Tam mężczyzna został zatrzymany. Nie był pod wpływem alkoholu. 54-latka przewieziono do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia tzw. miru domowego. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące" - przekazała rzeczniczka wieluńskiej policji.

Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

Lepi pierogi dla łodzian, żeby nakarmić ukraińskie wojsko
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE