Łódzcy licealiści zaszczepieni w swojej szkole!

i

Autor: EP

Łódzcy licealiści zaszczepieni w swojej szkole!

2021-06-24 17:35

Nie musieli zapisywać się w systemie, ani iść do punktu. Zespół szczepienny przyjechał do nich. Uczniowie IV LO w Łodzi odpowiedzieli na apel dyrekcji szkoły i zgłosili się na szczepienie.

Przed gabinetem pielęgniarskim ustawiła się, oczywiście w reżimie sanitarnym, spora grupa chętnych. - Szczepimy się, bo chcemy powrotu do normalności. Będziemy mogli znowu się spotykać, spędzać wspólnie czas, podróżować, a po wakacjach wrócić bezpiecznie do szkoły - mówią uczniowie IV LO w Łodzi.Młodzi ludzie podkreślają, że warto się zaszczepić i powinno to zrobić jak najwięcej osób. - Wtedy nabierzemy odporności grupowej. Szczepimy się nie tylko by chronić siebie, ale tez swoich bliskich.

Licealiści cieszyli się, że mogli zaszczepić się w swojej szkole. - Było szybko, bez stresu, czekaliśmy wśród kolegów więc było raźniej. To bardzo dobry pomysł, że nie musieliśmy nigdzie chodzić, tylko po lekcjach zgłosiliśmy się do gabinetu.

Szczepienia w szkole to inicjatywa Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Dr Michał Matyjaszczyk, szef Zakładu Medycyny Rodzinnej, który kwalifikował młodzież do szczepień podkreśla, że uczniowie pokazali swoją odpowiedzialność i dojrzałość - To bardzo mądra decyzja, że młodzi ludzie chcą się szczepić. Cieszę się , że tak wielu uczniów podjęło się tego wyzwania i przyszło na szczepienie. Dali też sobie szansę na to żeby w miarę normalnie funkcjonować i maja szanse na wakacyjne podróże. Dziś przyjęli pierwszą dawkę, drugą mogą przyjąć po trzech tygodniach i dzięki temu już za pięć tygodni będą mogli wracać ze strefy Schengen bez konieczności odbycia kwarantanny - mówi dr Matyjaszczyk.

Szpital jest gotowy na przeprowadzanie podobnych akcji w całej Łodzi. Wystarczy zgłosić chęć zaszczepienia się grupy osób i zespół szczepienny przyjedzie na miejsce.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE