Łódź Young Fashion. Święto mody wraca do Łodzi

2021-10-21 13:40
Łódź Young Fashion
Autor: mat. UMŁ

Najbardziej prestiżowe wydarzenie dla projektantów mody wraca do Łodzi! W dn. 21-23 października rozpoczyna się festiwal Łódź Young Fashion. Przez te wypełnione modą dni, poznamy zwycięzcę konkursu "Złota Nitka", będziemy mogli wziąć udział w "Fashion Film Festival" oraz obejrzeć XXV Galę Dyplomową ASP w Łodzi.

Festiwal młodych twórców

- Postawiliśmy na nowatorskie rozwiązanie. Oddajemy kreację i realizację Łódź Young Fashion w ręce młodych twórców, studentów. Całość ma być stworzona dla nich i przez nich. My jesteśmy merytorycznym wsparciem, partnerem w rozwiązywaniu kwestii formalnych – opowiada Michał Szulc, dyrektor artystyczny Łódź Young Fashion.

Wirtualny pokaz mody

Po raz pierwszy w swojej historii konkurs Złota Nitka zostanie pokazany w technologii virtual reality. Konkursowe kolekcje zobaczymy w specjalnie zaprojektowanych środowiskach 3D. Każde z nich zostało zaplanowane zgodnie z inspiracjami projektantów. Reżyserem pokazu jest Waldek Szymkowiak, który współpracuje z takimi markami jak Chanel czy Stella McCartney.

- To najwyższy poziom Złotej Nitki od lat – mówi Michał Szulc. – Co charakteryzuje kolekcje finalistów? Jedno jest pewne – brak wspólnego mianownika. Z całą pewnością wszystkie kolekcje są mocno zindywidualizowane, widać w nich autorski proces projektowy.

Do konkursu zgłosiło się ponad 100 osób – młodych projektantów. O nagrodę wartości 30 tys. złotych walczy piętnaście najlepszych kolekcji, których autorami są: Jan Chodorowicz, Nikola Fedak, Wiktoria Frankowska, Olgi Galińska, Mariola Homoncik, Jakub Jasiński, Jan Kardas, Martyna Kołtun, Sara Kukier, Wiktoria Łaskawiec, Julia Masłosz, Klaudia Przewoźniak, Weronika Surdacka, Kamil Wesołowski oraz Mikołaj Żurek.

Fashion Film Festival

Pierwszy międzynarodowy konkurs Fashion Film Festival to propozycja skierowana do wszystkich twórców ubioru, którzy prezentują swoje projekty w formacie filmowym. Przygotowany został z myślą o promowaniu młodych talentów i ułatwianiu startu zawodowego studentom i absolwentom kierunków związanych z projektowaniem mody. Dopełnieniem Łódź Young Fashion jest XXV Gala Dyplomowa ASP w Łodzi, w której zobaczymy 10 finałowych kolekcji. Niespodzianką będzie towarzyszący jej pokaz profesor Barbary Hanuszkiewicz. Całość wydarzenia będzie transmitowana online.

- Ta edycja to odejście od ekskluzywnych pokazów, do których dostęp miała jedynie wąska grupa osób. Wszyscy żyjemy w świecie zmian, to też jedna z jej odsłon. Teraz prace i konkursy będą dostępne bez ograniczeń. Wystawy są już teraz otwarte dla zwiedzających – opowiada o zmianach Michał Szulc.

Gala Dyplomowa będzie transmitowana w sieci, Złotą Nitkę będzie można obejrzeć w przestrzeni publicznej – na OFF Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140), na fasadzie jednego z budynków. Finałowe filmy z Fashion Film Festival wyemitowane zostaną w internecie.

Fundatorem głównych nagród w Ogólnopolskim Konkursie Złota Nitka oraz Fashion Film Festival jest Miasto Łódź. Zwycięzca Złotej Nitki otrzyma 30 000 PLN, natomiast laureat Fashion Film Festival – 5000 euro

Organizatorem Łódź Young Fashion jest Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi i Stowarzyszenie Pola Designu, partnerem głównym wydarzenia jest Miasto Łódź, partnerem Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Finałowe gale Łódź Young Fashion odbędą się w dniach 21-23.10.2021 w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Zadźgał żonę, bo miała kochanka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE