Łódź. Śmigłego-Rydza ciągle BEZ TRAMWAJU! "Czternastka" pojedzie zastępczą trasą. Co się stało?

2021-11-08 14:43
Aleja Śmigłego-Rydza otwarta na całej długości. Kiedy pojadą tramwaje?
Autor: UMŁ

Poniedziałek, 8 listopada, miał być dniem w którym na wyremontowany odcinek al. Śmigłego-Rydza wreszcie wyjadą tramwaje. Niestety. W nocy z niedzieli na poniedziałek (7-8 listopada), Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi ogłosił, że "czternastka" pojedzie trasą zastępczą. Łodzianie są wściekli.

- Od 8 listopada linia 14 kursować będzie z Dąbrowy na Karolew na trasie: Dw. Łódź Dąbrowa - Dąbrowskiego, Rydza-Śmigłego, Przybyszewskiego, plac Reymonta, Piotrkowska, Piotrkowska Centrum, Mickiewicza, Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska - Karolew. Autobusy kursująca al. Rydza-Śmigłego kursować będą bez zmian jezdnią ogólną - ogłosił na Facebooku łódzki Zarząd Dróg i Transportu.

Podobna informacja przekazana została w poniedziałek rano na profilu MPK Łódź w mediach społecznościowych.

- Linia 14 kursuje dzisiaj inną trasą niż wcześniej zapowiadał ZDiT. Nie wraca jeszcze na al. Śmigłego-Rydza - dowiadujemy się z Facebooka. - Powód na pewno poda dzisiaj do informacji publicznej ZIM.

Informacje o skierowaniu tramwaju na inną trasę, rozwieszone zostały również na przystankach wzdłuż wyremontowanego odcinka al. Śmigłego-Rydza.

Reakcja łodzian na tę informację była łatwa do przewidzenia. W komentarzach pod postami ZDiT i MPK Łódź nie kryli swojej wściekłości i rozgoryczenia.

"Może już dość tych kompromitacji i kłamstw"

"ZDiT nie pierwszy raz robi ludzi w balona"

"To chyba największa kompromitacja ZDiT w historii. Piękny stempel na tej historii"

"Mam nadzieję, że ludźmi za to odpowiedzialnymi zajmą się właściwe służby. Bo plujecie w twarz mieszkańcom, że po 3 latach dalej nic nie jest gotowe."

Jak sprawę komentują urzędnicy?

- ​​​​​Naprawa awarii sterownika sygnalizacji na skrzyżowaniu al. Śmigłego-Rydza z ul. Przybyszewskiego trwała do późnych godzin nocnych i została częściowo usunięta - dowiadujemy się od Małgorzaty Loeffler, rzeczniczki prasowej Zarządu Inwestycji Miejskich. - Pojawiły się kolejne problemy przy naprawie sterownika. Z uwagi na skumulowanie prac przy usunięciu awarii, nie udało się wykonać wszystkich prac drogowych. Obecnie trwają prace przy przystankach, malowanie pasów i prace wykończeniowe. Jeśli warunki atmosferyczne nam nie przeszkodzą, al. Śmigłego-Rydza zostanie w tym tygodniu oddana do ruchu.

Przypomnijmy, że tramwaj na Śmigłego-Rydza wrócić miał już we wtorek, 2 listopada. Tuż przed tym terminem okazało się jednak, że awarii uległ sterownik sygnalizacji tramwajowej. Prace naprawcze miały być prowadzone w weekend 6-7 listopada, tak, by w poniedziałek "czternastka" mogła wyjechać na trasę.

Remont al. Śmigłego-Rydza trwa już przeszło trzy lata. Jego łączna cena netto to 80 mln zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE