Aleja Śmigłego-Rydza otwarta na całej długości. Kiedy pojadą tramwaje?

i

Autor: UMŁ

Łódź. Śmigłego-Rydza ciągle BEZ TRAMWAJU! "Czternastka" pojedzie zastępczą trasą. Co się stało?

2021-11-08 14:43

Poniedziałek, 8 listopada, miał być dniem w którym na wyremontowany odcinek al. Śmigłego-Rydza wreszcie wyjadą tramwaje. Niestety. W nocy z niedzieli na poniedziałek (7-8 listopada), Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi ogłosił, że "czternastka" pojedzie trasą zastępczą. Łodzianie są wściekli.

- Od 8 listopada linia 14 kursować będzie z Dąbrowy na Karolew na trasie: Dw. Łódź Dąbrowa - Dąbrowskiego, Rydza-Śmigłego, Przybyszewskiego, plac Reymonta, Piotrkowska, Piotrkowska Centrum, Mickiewicza, Bandurskiego, Karolewska, Bratysławska - Karolew. Autobusy kursująca al. Rydza-Śmigłego kursować będą bez zmian jezdnią ogólną - ogłosił na Facebooku łódzki Zarząd Dróg i Transportu.

Podobna informacja przekazana została w poniedziałek rano na profilu MPK Łódź w mediach społecznościowych.

- Linia 14 kursuje dzisiaj inną trasą niż wcześniej zapowiadał ZDiT. Nie wraca jeszcze na al. Śmigłego-Rydza - dowiadujemy się z Facebooka. - Powód na pewno poda dzisiaj do informacji publicznej ZIM.

Informacje o skierowaniu tramwaju na inną trasę, rozwieszone zostały również na przystankach wzdłuż wyremontowanego odcinka al. Śmigłego-Rydza.

Reakcja łodzian na tę informację była łatwa do przewidzenia. W komentarzach pod postami ZDiT i MPK Łódź nie kryli swojej wściekłości i rozgoryczenia.

"Może już dość tych kompromitacji i kłamstw"

"ZDiT nie pierwszy raz robi ludzi w balona"

"To chyba największa kompromitacja ZDiT w historii. Piękny stempel na tej historii"

"Mam nadzieję, że ludźmi za to odpowiedzialnymi zajmą się właściwe służby. Bo plujecie w twarz mieszkańcom, że po 3 latach dalej nic nie jest gotowe."

Jak sprawę komentują urzędnicy?

- ​​​​​Naprawa awarii sterownika sygnalizacji na skrzyżowaniu al. Śmigłego-Rydza z ul. Przybyszewskiego trwała do późnych godzin nocnych i została częściowo usunięta - dowiadujemy się od Małgorzaty Loeffler, rzeczniczki prasowej Zarządu Inwestycji Miejskich. - Pojawiły się kolejne problemy przy naprawie sterownika. Z uwagi na skumulowanie prac przy usunięciu awarii, nie udało się wykonać wszystkich prac drogowych. Obecnie trwają prace przy przystankach, malowanie pasów i prace wykończeniowe. Jeśli warunki atmosferyczne nam nie przeszkodzą, al. Śmigłego-Rydza zostanie w tym tygodniu oddana do ruchu.

Przypomnijmy, że tramwaj na Śmigłego-Rydza wrócić miał już we wtorek, 2 listopada. Tuż przed tym terminem okazało się jednak, że awarii uległ sterownik sygnalizacji tramwajowej. Prace naprawcze miały być prowadzone w weekend 6-7 listopada, tak, by w poniedziałek "czternastka" mogła wyjechać na trasę.

Remont al. Śmigłego-Rydza trwa już przeszło trzy lata. Jego łączna cena netto to 80 mln zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2