protest Ani jednej więcej

i

Autor: GM

Protest przed siedzibą PiS pod hasłem „Ani jednej więcej”

2021-11-06 17:00

Zapalone znicze i transparenty z napisem „Ani jednej więcej”. Kilkaset osób zgromadziło się przed siedzibą PiS przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi, by protestować przeciwko próbom zaostrzania prawa aborcyjnego.

Uczestnicy uczcili minutą ciszy 30-letnią Izę z Pszczyny, która zmarła w szpitalu będąc w 22. miesiącu ciąży. Lekarze nie podjęli się wykonania zabiegu aborcji.

 Organizatorzy prosili zgromadzonych, by protest odbywał się bez wulgarnych okrzyków, w zadumie po śmierci „ofiary polityki antyaborcyjnej”. Na początku przemawiali politycy lewicy, później głos mógł zabrać każdy ze zgromadzonych.

-Przyszliśmy tu, by bronić praw człowieka i honoru kobiet. Jesteśmy młodymi kobietami, które walczą o swoje prawa. W dzisiejszej Polsce nie można zaplanować rodziny, bo o tym decyduje państwo. Tak nie może być - mówili zgromadzeni. Skandowano też słowa „Ani jednej więcej”.

Podobne protesty i marsze odbywają się w weekend w wielu miastach całego kraju. Uczestniczą w nich politycy opozycji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE