Motorniczowie MPK Łódź uratowali kaczą rodzinę

i

Autor: BE /archiwum/MPK Łódź/Facebook.com

Łódź. Motorniczowie zatrzymali ruch, by uratować kaczą rodzinę! Zobacz WIDEO

2022-06-23 10:33

Łódzcy motorniczowie wykazali się wielkim sercem. Zatrzymali tramwaje, by pomóc kaczej rodzinie przejść przez ruchliwą ulicę! Zadbali również o to, by nie na ptaki nie najechał żaden samochód. Łódzkie MPK opublikowało w mediach społecznościowych wideo z tego zdarzenia. Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule!

Zdarzenie miało miejsce w środę, 22 czerwca, na al. Włókniarzy. To bardzo ruchliwa łódzka arteria przecinająca miasto z północy na południe. W pewnym momencie, motorniczy prowadzący tramwaj zauważył na międzytorzu rodzinę kaczek usiłującą przeprawić się przez ulicę. Musiał zdać sobie sprawę z tego, jak duże niebezpieczeństwo grozi ptakom, bo natychmiast zatrzymał tramwaj.

Zobacz zdjęcia!

W akcję ratunkową włączyli się również motorniczowie innych tramwajów. Podczas gdy jeden z pracowników MPK pomagał wydostać się ptakom na jezdnię i przejść w bezpieczne miejsce, inna prowadząca zabezpieczała trasę przejścia kaczek i pilnowała, by nie zostały one przejechane przez jeden z samochodów.

Na Facebooku łódzkiego przewoźnika można zobaczyć nagranie z całej tej sytuacji.

O całej sprawie wspomina również oficjalny fanpage Urzędu Miasta Łodzi:

- Pan Motorniczy i Pani Motornicza MPK-Łódź Sp. z o.o. Zatrzymali dziś ruch na alei Włókniarzy, aby bezpiecznie przeprowadzić Mamę kaczkę i jej małe pociechy przez jezdnie - czytamy.

Pracownicy MOPS zablokowali łódzkie skrzyżowanie marszałków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE