Roboty drogowe

i

Autor: pixabay.com

Łódź. Kolejne utrudnienia dla kierowców. Rusza budowa Bulwarów Północnych

2022-02-13 11:46

Od niedzieli na ul. Ogrodowej i Północnej w Łodzi obowiązuje nowa organizacja ruchu, wprowadzona w związku z rozpoczynającą się budową Bulwarów Północnych. Za ponad 45 mln zł mają powstać m.in. droga rowerowa i spacerowy bulwar.

Prace na ul. Ogrodowej i Północnej rozpoczną się w poniedziałek, ale już od niedzieli ruch na odcinku od ul. Zachodniej do ul. Kilińskiego/Franciszkańskiej został przeniesiony na nitkę południową, którą będzie się odbywał w obie strony - po jednym pasie w każdym kierunku. Na nitce północnej rozpoczynają się przygotowania do pierwszego etapu przebudowy.

"Warunki atmosferyczne nie stoją na przeszkodzie, dlatego zaczynamy kolejną, wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. Wykonawca przystępuje do organizacji placu budowy oraz jego zaplecza. W pierwszej kolejności robotnicy rozpoczną prace rozbiórkowe na nitce północnej. Wjedzie ciężki sprzęt i rozpocznie się frezowanie nawierzchni, a następnie prowadzone będą prace przy budowie kanalizacji deszczowej" - wyjaśniła dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Agnieszka Kowalewska-Wójcik.

budowa bulwarów północnych

i

Autor: UMŁ

Jak zapowiadała wcześniej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, projekt Bulwarów Północnych ma na celu wprowadzenie standardów XXI wieku w najstarszej części Łodzi. Dzięki przebudowie pojawi się nowoczesny tramwaj, droga rowerowa i spacerowy bulwar.

- Obok mamy park Staromiejski, plac Wolności, pałacu Poznańskich i Manufakturę, Bulwary Północne połączą je wszystkie atrakcyjną przestrzenią publiczną. Ulice Północna i Ogrodowa zyskają pasaż wypełniony kawiarniami czy kioskami gastronomicznymi. Na bulwarach będą czekały na łodzian i turystów altany z leżakami, siedziska i ławki. Nie zabraknie przestrzeni do zabaw dla najmłodszych łodzian - podkreślała Zdanowska.

Od strony technicznej projekt przebudowy ulic Ogrodowej i Północnej przewiduje wymianę nawierzchni jezdni i torowiska tramwajowego. Na nowo zostaną ułożone chodniki dopasowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym dla niewidomych. Zbudowana zostanie droga dla rowerów biegnąca po północnej stronie ul. Ogrodowej i Północnej, wraz z przejazdami w obrębie skrzyżowań.

Prace na remontowanym odcinku obejmą wymianę sieci podziemnych i oświetlenia. Zostanie zamontowana nowa instalacja do podlewania zieleni; wzdłuż południowej pierzei ulic będą rosnąć klony, kasztanowce i dęby, a także roślinność niska: róże i hortensje. Lampy, ławki i kosze na śmieci będą utrzymane w stylu secesji.

Inwestycja ma kosztować 45,5 mln zł, a jej zakończenie zaplanowano na III kwartał 2023 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Protest rolników w Łódzkiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE