Ewa Swoboda na Orlen Cup

Autor: Orlen Cup

Dobry występ polskich zawodników na Orlen Cup w Atlas Arenie

2022-02-12 14:18

Rekord Polski Ewy Swobody i jednocześnie najlepszy wynik w tym roku na świecie w biegu na 60 metrów - to najważniejsze wydarzenie łódzkiego mityngu Orlen Cup. Z polskich zawodników z bardzo dobrej strony pokazali się również: kulomiot Konrad Bukowiecki, sprinterka Klaudia Siciarz i skoczek o tyczce Piotr Lisek.

Ewa Swoboda w znakomitym stylu pobiła rekord Polski, pokonując dystans 60 metrów w czasie siedmiu sekund. - Myślę, ze jestem w stanie jeszcze poprawić ten wynik. Bardzo się cieszę, że są kibice, od razu biega się lepiej. Wróciła Swoboda, wracają kibice, mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej.

W swojej konkurencji niepokonany był kulomiot Konrad Bukowiecki. - Jestem zadowolony z zawodów i dobrze się bawiłem. Kula może latać dalej, choć mniej się cieszę z tego wyniku, niż z poprzedniego 21,37. Te 21 metrów staje się dla mnie normą i chcę pchać dalej. Nie jestem w stu procentach zdrowy, ale jestem na tyle zdrowy, żeby cieszyć się startami.

Z kolei w biegu płotkarskim kobiet na 60 metrów Klaudia Siciarz zdobyła drugie miejsce i wywalczyła minimum na halowe mistrzostwa świata. Drugie miejsce w biegu płotkarskim mężczyzn na tym dystansie zajął Damian Czykier. W konkursie tyczkarzy na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Lisek.