Łódź: Areszt dla hejtera. Pójdzie za kratki?

2020-04-25 23:19
aresztowanie hejtera
Autor: mat. KWP w Łodzi

Sąd zdecydował o aresztowaniu na 2 miesiące 32-letniego hejtera. Łodzianin publikował w internecie groźby pod adresem policjantów i ich rodzin, wrzucał też do sieci ich zdjęcia. Nakłaniał również innych internautów do prześladowania funkcjonariuszy oraz ich bliskich.

Wielokrotnie notowany mężczyzna nawoływał do prześladowania funkcjonariuszy. W swoim mieszkaniu zgromadził niebezpieczne przedmioty.

Zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi 32-letni hejter trafi na dwa miesiące do aresztu. 25 kwietnia 2020 roku sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Zabezpieczone materiały z portali społecznościowych jednoznacznie wskazywały na przestępczy charakter działalności 32-latka. Fakt posiadania przez niego szeregu niebezpiecznych przedmiotów wskazywał na to, że groźby były realne.

Przypomnijmy, że 23 kwietnia 2020 roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi zatrzymali mężczyznę na terenie powiatu zduńskowolskiego. Podejrzewany kierował autem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. W samochodzie policjanci znaleźli m.in. wiatrówkę. W zajmowanym przez podejrzewanego łódzkim mieszkaniu zabezpieczyli też ukryte dilerki z narkotykiem, pałkę teleskopową, 4 składane noże i kastet.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE