Licytacja w Biurze Rzeczy Znalezionych. Zobaczcie, co można kupić! [ZDJĘCIA]

2022-06-23 7:24

Na jednym z portali aukcyjnych Urząd Miasta Łodzi wystawił przedmioty, które dawno temu zaginęły, a właściciele nie zgłosili się po nie do dziś. Ceny wywoławcze zaczynają się już od złotówki. Skąd wzięły się licytowane rzeczy i co takiego można kupić? O tym przeczytacie w naszym artykule!

51 przedmiotów, a wśród nich 30 rowerów, 14 portfeli czy... dwa stołki barowe - takie rzeczy można wylicytować podczas aukcji organizowanych przez Biuro Rzeczy Znalezionych w Urzędzie Miasta Łodzi.

Te rzeczy najczęściej są nam przekazywane przez policjantów, strażników miejskich, ale zdarza się też, że zwracają się do nas z nimi osoby prywatne. Zgodnie z prawem, jeśli właściciel danego przedmiotu jest znany, możemy te rzeczy wystawić na aukcję lub gdziekolwiek przekazać po roku od kiedy do nas trafiły, a jeśli właściciel nie jest znany, to okres ten wydłuża się do lat dwóch - mówi Tomasz Malecha z Urzędu Miasta Łodzi.

Dochód z licytacji zasili budżet gminy.

- W zeszłym roku łącznie uzbieraliśmy około 4 500 złotych. Najwyższą kwotę uzyskaliśmy za obrazka, która została wylicytowana za prawie 600 złotych, natomiast w historii wszystkich organizowanych przez nas licytacji najwięcej, bo przeszło 2 500 złotych otrzymaliśmy za motorower - dodaje Tomasz Malecha.

Licytacje są prowadzone na jednym z portali aukcyjnych i potrwają do godz. 13 w czwartek (23.06.2022).

Pracownicy MOPS zablokowali łódzkie skrzyżowanie marszałków
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE