Koronawirus w Łódzkiem. Zła wiadomość: w regionie przybywa osób wymagających hospitalizacji

2021-11-29 12:44
Szpital tymczasowy w Hali Expo Łódź zostanie otwarty. Co ze szczepieniami, które miały się tam odbyć?
Autor: archiwum Eska.pl

Sytuacja w szpitalach woj. łódzkiego pogarsza się. Przybywa osób z COVID-19, które wymagają hospitalizacji. 1 grudnia uruchamiamy szpital tymczasowy - powiedział PAP w poniedziałek wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Wojewoda zapewnił, że sytuacja epidemiologiczna w szpitalach w Łódzkiem jest monitorowana przez podległe mu służby.

"Sytuacja w szpitalach pogarsza się, przybywa osób, które wymagają hospitalizacji. W środę 1 grudnia uruchamiamy szpital tymczasowy z 66 dodatkowymi miejscami dla pacjentów z COVID-19, w tym 10 miejsc respiratorowych" - podkreślił Bocheński. "Jeżeli tylko będzie taka potrzeba będziemy uruchamiać kolejne moduły" - dodał.

W szpitalu tymczasowym w hali targowej EXPO w Łodzi mogą być 272 łóżka covidowe, w tym 100 miejsc respiratorowych.

Według danych podawanych przez służby prasowe wojewody łódzkiego w regionie jest dostępnych 2288 łóżek covidowych, 1703 z nich zajmują chorzy na COVID-19, a z 250 respiratorów przeznaczonych dla tych pacjentów zajętych jest 126.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 13 115 zakażeń koronawirusem, z czego 691 w Łódzkiem.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Eliminacje Ninja Run w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE