Koronawirus w Łódzkiem. Zła wiadomość: w regionie przybywa osób wymagających hospitalizacji

2021-11-29 12:44
Szpital tymczasowy w Hali Expo Łódź zostanie otwarty. Co ze szczepieniami, które miały się tam odbyć?
Autor: archiwum Eska.pl

Sytuacja w szpitalach woj. łódzkiego pogarsza się. Przybywa osób z COVID-19, które wymagają hospitalizacji. 1 grudnia uruchamiamy szpital tymczasowy - powiedział PAP w poniedziałek wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Wojewoda zapewnił, że sytuacja epidemiologiczna w szpitalach w Łódzkiem jest monitorowana przez podległe mu służby.

"Sytuacja w szpitalach pogarsza się, przybywa osób, które wymagają hospitalizacji. W środę 1 grudnia uruchamiamy szpital tymczasowy z 66 dodatkowymi miejscami dla pacjentów z COVID-19, w tym 10 miejsc respiratorowych" - podkreślił Bocheński. "Jeżeli tylko będzie taka potrzeba będziemy uruchamiać kolejne moduły" - dodał.

W szpitalu tymczasowym w hali targowej EXPO w Łodzi mogą być 272 łóżka covidowe, w tym 100 miejsc respiratorowych.

Według danych podawanych przez służby prasowe wojewody łódzkiego w regionie jest dostępnych 2288 łóżek covidowych, 1703 z nich zajmują chorzy na COVID-19, a z 250 respiratorów przeznaczonych dla tych pacjentów zajętych jest 126.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 13 115 zakażeń koronawirusem, z czego 691 w Łódzkiem.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Eliminacje Ninja Run w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE